Powrót do aktualności

Komentarz do Nagrody Publiczności Talenty 2024

Grafika Talenty 2024

Szanowni Państwo,
Jak co roku Festiwal Artystyczny Talenty 2024 cieszył się dużym zainteresowaniem i umożliwił wyłonienie niezwykle zdolnych dzieci, młodzieży i dorosłych.
Niestety w tym roku pojawiła się również krytyka związana z głosowaniem internautów w ramach nagrody publiczności. Zdecydowaliśmy, że wyjątkowo oprócz osoby z największą liczbą głosów uhonorujemy również każdego nominowanego, który brał udział w głosowaniu internautów. Chcielibyśmy podkreślić, że w całym przedsięwzięciu głosy nie były najważniejsze, a talenty, które każdy z uczestników ma i które poprzez głosowanie online mógł zaprezentować przed znacznie szerszą publicznością, niż możemy ją zgromadzić w jakiejkolwiek sali.

Pragniemy zapewnić, że przyjrzeliśmy się pozostawionym głosom pod nazwiskami nominowanych uczestników. Podjęliśmy się weryfikacji głosów, wyniki nie były tylko samymi liczbami, ale konta zostały również przez nas sprawdzone. W związku z tym unieważniliśmy głosy, które budziły nasze wątpliwości.
Odwołanie konkursu byłoby krzywdzące dla wszystkich uczestników, szczególnie dla tych, którzy grali uczciwe. Nie mamy również pewności, czy ewentualna nieuczciwość wynikała z działań samego uczestnika, czy też innych osób. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozstrzygnięciu konkursu.
Przypominamy, że głównym celem Festiwalu jest umożliwienie dzieciom zaprezentowania się na scenie i kontaktu z jury oraz docenienie ich talentu i motywowanie do dalszej pracy. To właśnie ten element jest najważniejszy. Głosowanie publiczności jest elementem dodatkowym, ponieważ chcieliśmy w ten sposób wyróżnić nominowanych – zaprezentować ich występy i prace przed szerszą publicznością. Same eliminacje w niektórych kategoriach trwały bardzo długo, dlatego nie było możliwości przeprowadzić głosowania podczas eliminacji – żaden z obecnych Rodziców czy opiekunów nie zobaczył wszystkich wystąpień, liczba osób na sali w trakcie dnia ulegała zmianie. A w przypadku oceny prac plastycznych czy literackich ocena odbywała się bez publiczności. Dlatego rozwiązaniem było zaprezentowanie części występu na Facebooku. Na naszej stronie prezentujemy również prace plastyczne oraz literackie. Umieszczając je w social mediach chcieliśmy dać szansę na głosowanie szerszej publiczności.

Bardzo nam przykro, że głosowanie wywołało także negatywne emocje i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby kolejna edycja Festiwalu nie budziła żadnych wątpliwości.
Mamy nadzieję, że to najzdolniejsze młode pokolenie będzie rozwijać swoje pasje tylko poprzez ciężką pracę, a my zapewnimy mu warunki wzajemnego szacunku i wsparcia w rzeczywistości, która nie zawsze bywa łatwa i w której hejt pojawia się czasami w najmniej oczekiwanym momencie.

Dla nas jako organizatora po tym głosowaniu mamy jasny sygnał, że kolejne edycje Festiwalu wymagają zmian, które chętnie wprowadzimy i wysłuchamy każdej wskazówki od uczestników i publiczności. Jeżeli mają Państwo jakieś wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content