KLUB SMYKA

Klub Smyka

Klub Smyka to nowy projekt, w którym może wziąć udział rodzic z dzieckiem w wieku 1-3 lat. Zajęcia mają na celu integrację maluchów oraz wsparcie rozwoju ich wszystkich zmysłów, a także socjalizację przez zabawę. Będzie to również możliwość wymiany doświadczeń dla rodziców, a także doskonała okazja do obserwacji swoich pociech w gronie rówieśników.

W ramach projektu odbędą się trzy moduły zajęć, na które można zapisać się oddzielnie.

  • SENSOPLASTYKA®

Prowadzący: Dominika Niesyty

Koszt: 150 zł za semestr

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych w wieku od 0 do 100 lat.

Zajęcia te są dostosowane dla wszystkich dzieci, bowiem są ciekawą, innowacyjną formą terapii dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dzieci ciekawych doświadczania nowych przygód i poznawania świata wszystkimi zmysłami.

Nadrzędnym celem Sensoplastyki® jest wspieranie rozwoju kompetencji intra
i interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów.

Sensoplastyka® wspiera rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia.

Poprzez kolorową stymulację wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dba o usprawnienie ruchowe,
  • wspiera rozwój zmysłów,
  • wpływa na rozwój mowy,
  • wspiera rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe.
  • RADOSNE NUTKI

Prowadzenie: Joanna Gronkiewicz

Koszt: 70 zł za semestr

Radosne Nutki to zajęcia umuzykalniające dla dzieci poprzez zabawy muzyczno – ruchowe oparte na metodach E.E Gordona, który zakładał, że wszyscy rodzimy się muzykalni, a to ile zostanie nam talentu zależy od pierwszych chwil życia. Zajęcia mają dawać radość ze wspólnego muzykowania oraz dać przykład prostych zabaw, piosenek i rymowanek dla rodziców, które mogą wykorzystać w domu.

  • BABY FIT

Prowadzenie: Martyna Fidelus

Koszt: 70 zł za semestr

Baby Fit to zajęcia ruchowe dla maluszków i ich rodziców wykorzystujące elementy jogi rodzinnej, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Pedagogiki Zabawy, ćwiczeń oddechowych, technik relaksacyjnych i mindfulness. Wszystko w formie zabawy, opowieści ruchowych, “bajek jogowych”. W czasie zajęć zadbamy o doskonalenie motoryki dużej i małej, kształtowanie płynności ruchowej i świadomości ciała, wesprzemy rozwój wyobraźni i kreatywnego myślenia.

Na zajęcia prosimy o zabranie wygodnej odzieży oraz maty do ćwiczeń.

Instruktorzy

Prowadzący: Dominika Niesyty

Animator zabaw dla dzieci z wieloletnim doświadczeniem oraz od pewnego czasu trener I stopnia Sensoplastyki®. Ciągłe doskonalenie się, poszukiwanie kreatywnych, innowacyjnych form pracy z dziećmi to zdecydowanie pasja, nie praca. Największą satysfakcje czerpie z osiągniętych przez dzieci sukcesów, pokonywania swoich barier i dążenia do wszechstronnego rozwoju podczas zajęć.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content