Powrót do aktualności

Klub Podróżnika „Bez Paszportu”

Klub Podróżnika „Bez Paszportu”

Paulina Okreglicka „Misja Zambia – żywy świat”

16 listopada 2023 r. (czwartek) godz. 18:00, sala kameralna WCK,

 

„Misja Zambia – żywy świat” to opowieść o (nie)codziennym życiu na katolickiej misji w afrykańskiej wiosce, gdzie dzień wyznaczają pierwsze i ostatnie promienie słońca oraz gwar tętniącego życiem targowiska. Podczas 9-tygodniowego pobytu w centrum innej kultury wydarzyło się więcej, niż w czasie pół roku przygotowań do wyjazdu, a każda chwila była tak żywa i ulotna, że tylko spust migawki aparatu mógł zatrzymać czas na choćby ułamek sekundy. 

Plemienne tradycje przeplatające się z prawami Republiki Zambii to tylko ułamek z tego, co można nazwać poznaniem tamtejszego świata, którego choć namiastkę postara się oddać mówczyni. Główną motywacją przygody na innym kontynencie był czas spędzony z najmłodszym pokoleniem Zambijczyków. O tym również będzie ta opowieść. Dowiecie się dlaczego kobiety noszą Chitenge oraz czym jest Umutomboko. Prelegentka podzieli się także refleksją, dlaczego Zambia pozostaje w jej pamięci jako…żywy świat.

 

Paulina Okręglicka: Graficzka i specjalistka e-commerce. Wolontariuszka Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. Chrześcijanka – propagatorka wiary, nadziei i miłości. Miłośniczka natury, podróży i fotografii krajobrazowej.

 

Wstęp wolny!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content