ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

  • Projekt dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Najbliższe "środAwiska 19:00":

film z polskimi napisami – nominowany do Oscarów oraz Złotych Globów!
CZWARTA WŁADZA

11 kwietnia, godz. 19:00

Dramat, prod. USA, reż. Steven Spielberg, wyk. Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson, Bob Odenkirk, czas 115 min, od 13 lat

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham i Ben Bradlee staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.
Bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
Nagroda Jury w Cannes
NIEMIŁOŚĆ

18 kwietnia, godz. 19:00

dramat, prod. Rosja, Francja, reż. Andriej Zwiagincew, wyk. Marjana Spiwak, Aleksiej Rozin, Matwiej Nowikow, czas 127 min. od 15 l.

Małżeńskie życie Borysa i Żenii zmierza ku końcowi. Na każdym kroku dają sobie do zrozumienia, że mają się dość, przez co rzeczową rozmowę zastępują najczęściej karczemne awantury. Tym, co ich łączy, jest wystawione na sprzedaż mieszkanie i dwunastoletni syn. Żadne z nich nie poświęca jednak chłopcu większej uwagi, skupiając się wyłącznie na swoich potrzebach. Pewnego dnia młody Alosza znika. Ten kameralny, ale bardzo sugestywny portret współczesnej Rosji wyróżniony został w Cannes Nagrodą Jury.
Bilety: 8 zł.

„środAwisko 19:00”
WIEŻA. JASNY DZIEŃ

25 kwietnia, godz. 19:00

dramat, prod. Polska, scen. i reż. Jagoda Szelc, wyk. Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, czas 106 min. od 15 l.

Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. W weekend poprzedzający Pierwszą Komunię Świętą Niny do ich domu przyjeżdża brat Muli z rodziną oraz Kaja – jej nieobecna od 6 lat młodsza siostra, biologiczna matka Niny. Mula obawia się, że kobieta chce odebrać jej dziecko. Istnieje jednak inny, ważniejszy powód powrotu Kai.
Bilety: 8 zł.

„środAwisko 19:00”
film z polskimi napisami

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO

2 maja, godz. 19:00

thriller, dramat, prod. Francja, USA, Wielka Brytania, scen. i reż. Lynne Ramsay, wyk. Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov, John Doman, Alex Manette, czas 85 min. od 15 l.

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay. Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa. Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

Były agent do zadań specjalnych podejmuje się odnalezienia zaginionej nastolatki. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.
Bilety: 8 zł.