FERIE W KINIE CENTRUM

    • FERIE W KINIE CENTRUM
    • Od: 12.02.2018
    • Do: 25.02.2018
    • Brak godzin

Ferie w kinie Centrum 2018

Przez dwa tygodnie ferii dzieci oraz młodzież będą mogli spędzić aktywnie czas w Wadowickim Kinie Centrum. Jak co roku, organizowane są specjalne pokazy filmów, aby okres ferii był urozmaicony, wesoły i ciekawy.  Do każdej grupy wiekowej zostały specjalnie przygotowane i dobrane seanse, tak by trafić w gust najmłodszych, jak i starszych widzów.

Dla przedszkolaków zostanie zrealizowane Kino Malucha (23 lutego - obowiązują zapisy w sekretariacie WCK), na którym dzieci obejrzą przygody  lubianego pirata w bajce „Jake i piraci z Nibylandii.” Oprócz seansu, zostały przygotowane również warsztaty tematyczne.

W każdą środę ferii odbędzie się cykl spotkań Bajkowe „środAwisko.” Dzieci  będą mogły obejrzeć bajki w 2D i 3D w promocyjnych cenach.

Dla starszej i odważniejszej widowni przygotowaliśmy filmy „Piła: Dziedzictwo” oraz „Escape Room” w ramach Nocy Horrorów, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przy każdej edycji Nocy Horrorów do Kina Centrum szturmem uderzają nieustraszeni widzowie – fani filmów „z dreszczykiem”.

Na zakończenie ferii wolontariusze Wadowickiego Centrum Kultury po raz kolejny zorganizują Kameralny Wieczorek Filmowy: Domowe kino, które ponownie przyciągnie wielu chętnych - projekcje w sali kameralnej WCK. Podczas seansu  widzowie na sofach i leżakach, w domowej atmosferze obejrzą klasyki filmowe.

O CZYM SZUMI LAS - 2D

14
lutego 2018
godz. 11:00
godz. 13:00

Animacja, familijny, musical, prod. Norwegia, reż. Rasmus A. Sivertsen, czas 75 min. od b.o.
„O czym szumi las” to ekranizacja książki klasyka norweskiej literatury dziecięcej, Thornbjorna Egnera.
Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie mieszkają małe i duże zwierzęta, natomiast najwięcej uwagi poświęca się tu najmniejszym jego mieszkańcom. Myszki czują się zagrożone i zwracają się do rządzącego leśną społecznością Pana Niedźwiedzia, aby przegłosować nowe prawo dotyczące przyjaźń między zwierzątkami i zabraniające ich zjadania.
Bilety: 6 zł ulgowy, 8 zł normalny

POTWORNA RODZINKA – 3D
15
lutego 2018
godz. 11:00
godz. 13:00

Animacja, komedia, prod. Niemcy, Wielka Brytania, reż. Holger Tappe, czas 96 min. od b.o.
Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Wszyscy się świetnie bawią, aż do chwili, gdy okazuje się, że na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością.
Bilety: 8 zł ulgowy, 10 zł normalny

filmy z polskimi napisami
NOC HORRORÓW
19
lutego, godz. 21:30

- PIŁA: DZIEDZICTWO

Horror, prod. Kanada, USA, reż. Michael Spierig, Peter Spierig, wyk. Matt Passmore, Tobin Bell, Callum Keith Rennie, Hannah Emily Anderson, czas 91 min. od 15 latNa terenie całego miasta pojawiają się ciała ludzi, którzy zginęli w różnych przerażających okolicznościach. Śledztwa zaczynają wskazywać nieprawdopodobnego sprawcę, a mianowicie Johna Kramera, który nie żyje…

- ESCAPE ROOM

Horror, prod. USA, reż. Will Wernick, wyk. Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower, Dan J. Johnson, czas 81 min. od 15 latGrupa znajomych chcąc się dobrze bawić, wykupuje bilety do tajemniczego pokoju, z którego następnie muszą się wydostać. Niestety sprawy przybierają niekorzystny obrót, a oni sami znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Bilety: 20 zł/dwa filmy


SUPER SPARK. GWIEZDNA MISJA - 2D
21
lutego 2018
godz. 11:00
godz. 13:00

Animacja, przygodowy, prod. Kanada, Korea Południowa, reż. Aaron Woodley, czas 90 min, od b.o.Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii - Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi Vix i Chunkiem. Wyruszają razem, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!
Bilety: 6 zł ulgowy, 8 zł normalny

MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI – 3D
22
lutego,
godz. 11:00
godz. 13:00

Animacja, fantasy, komedia, prod. Dania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, reż. Richard Claus, Karsten Kiilerich, czas 83 min. od b.o.

Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków! Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów.

Bilety: 8 zł ulgowy, 10 zł normalny