Powrót do aktualności

Już wkrótce otwarcie SOWA!

Logo SOWA

Przyjdź, odkrywaj, rozwiązuj, uczestnicz i zakochaj się w tym niesamowitym miejscu. Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to niezwykła przestrzeń, która powstała we współpracy z Centrum Nauki Kopernik!

SOWA znajduje się na terenie wyremontowanego dworca PKP, gdzie oprócz przytulnej poczekalni powstaje także Stacja Kultury, czyli kolejna siedziba Wadowickiego Centrum Kultury, z salą konferencyjną, salą ekspozycyjną i salą muzyczną. W dalszej perspektywie powstanie tutaj wraz ze strefą relaksu, klimatyczna restauracja i kawiarnia.
Na zwiedzających w SOWA będzie czekać 18 nowoczesnych eksponatów, które umożliwią odkrywanie praw fizyki, chemii czy innych nauk. Zainspirujemy uczestników wystawy do doświadczania i rozumienia otaczającego nas świata. To właśnie tutaj zwiedzający zmierzą się z logicznymi łamigłówkami, spróbują rysować na piasku, czy sprawdzą jak mogliby wyglądać gdyby ich twarze były idealnie symetryczne. Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających będzie również majsternia, czyli miejsce, w którym będzie można swobodnie tworzyć i budować ciekawe projekty, zgodnie z wcześniej przygotowanym opisem zadania i materiałami.
Już niebawem zaprosimy Was do inspirującej podróży, podczas której możecie doświadczać i dać upust wyobraźni. W Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie poszukiwać, odkrywać i eksperymentować. Wierzymy, że dzięki temu nie tylko poszerzymy Waszą wiedzę, ale przede wszystkim rozbudzimy w Was ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.
Poznajcie świat nauki z Centrum Nauki Kopernik i Wadowickim Centrum Kultury! Oficjalne otwarcie SOWA jest zaplanowane na 6 grudnia, a 7 grudnia przestrzeń będzie już dostępna dla wszystkich zwiedzających.
Możliwość wstępu dla grup zorganizowanych tylko po dokonaniu wcześniejszych zapisów. Rezerwacje i szczegółowe informacje pod numerem kontaktowym: 530 793 247.


Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content