ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Witamy

4. Junior Młyn Jazz Festival

22-24 czerwca 2021

O festiwalu

22-24 czerwca 2021 roku odbędzie się 4. edycja Junior Młyn Jazz Festivalu Wadowice.

W konkursie wezmą udział młodzi muzycy jazzowi – wokaliści, instrumentaliści i zespoły.

W ramach JMJF2021 odbędą się również koncerty, na których wystąpią laureaci 3. Edycji Junior Młyn Jazz Festivalu z 2019 roku oraz czołowi polscy muzycy jazzowi.

Poprzednia edycja

Laureaci
w 2019 roku

Wokal

I –  Julia Jędrzejczak

II – Ida Zielińska

III – Alicja Andrzejczuk

Instrumentalista

I – Mikołaj Tarczyński – gitara

II – Karol Żmija – perkusja

III – Tomasz Rassek – saksofon

Jazz gra w duszy młodych wykonawców

W 2019 roku w Wadowicach odbył się trzeci konkurs dla młodych, obiecujących muzyków i wokalistów jazzowych pod nazwą Junior Młyn Jazz Festival. Trzecia edycja, podobnie jak poprzednie, stała na bardzo wysokim poziomie. Laureaci w nagrodę wystąpili na jednej scenie z gwiazdami Młyn Jazz Festival 2019 r.

W piątek 24.05.2019 r. za sprawą konkursowych przesłuchań, już od południa w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia przy ul. Legionów w Wadowicach rozbrzmiewały dźwięki jazzowych standardów, improwizacji i wspaniałych wokali.

Pomysłodawcą i dyrektorem Junior Młyn Jazz Festival jest Krzysztof Odrobina pedagog i pianista, a także dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach. Współorganizatorem Junior Młyn Jazz Festivalu jest Wadowickie Centrum Kultury.

Młodzi wykonawcy rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach: wokal, instrumentalista i zespół. Jury w składzie Dr Anna Stępniewska Gadt – wykładowca AM w Katowicach – wokalistyka jazzowa, Małgorzata Świętosławska – właścicielka Hotelu Młyn Jacka, Prof. Dr hab. Bernard Maseli – Wykładowca AM w Katowicach – vibrafon, Prof. Dr hab. Ryszard Krawczuk – Wykładowca AM w Krakowie – saksofon oraz Tomasz Hatylak z Kancelarii Prawnej PATH miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wielu uczestników wykazało się nie tylko talentem, ale także muzyczną dojrzałością jeśli chodzi o zaproponowany repertuar i jego wykonanie. Niekwestionowaną zwyciężczynią Junior Młyn Jazz Festival 2019 i laureatką Grand Prix została uczennica bielskiej szkoły muzycznej, znakomita saksofonistka Marta Wajdzik. W nagrodę otrzymała stypendium prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie.

Galeria zdjęć

Kilka zdjęć z edycji 2019 oraz koncertu laureatów na dużej scenie Młyn Jazz Festival

Kontakt

Miejsce przesłuchań

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia w Wadowicach,
ul. Legionów 11, 34-100 Wadowice 

kontakt

Telefon : + 48 693 703 450

Email : jmjf@wck.wadowice.pl

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content