Powrót do aktualności

Jeszcze można zakupić pamiątkowe 0 EURO

W Muzeum Miejskim w Wadowicach nadal można nabyć, cieszący się ogromną popularnością, pamiątkowy banknot 0 EURO.

Na awersie banknotu oprócz napisu informującego o setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły oraz słów papieża – Polaka wypowiedzianych na wadowickim rynku w 1999 r.,  widnieje pochodząca z przełomu XIX i XX w. panorama Wadowic oraz postać młodego Lolka, która nawiązuje do jego wadowickiego okresu życia. Na rewersie z kolei umieszone zostały najbardziej rozpoznawalne obiekty architektoniczne Europy.

Pamiątkowy banknot 0 EURO z wizerunkiem Karola Wojtyły został wydany w zamkniętym nakładzie w ilości 10 000 sztuk, w kilku wersjach: normal, anniversary, blistry oraz ekskluzywne etui. Nakład przeznaczony do internetowej sprzedaży wyczerpał się zaledwie w trzy dni. Pozostało jeszcze kilkaset banknotów, które można nabyć w wadowickim Muzeum Miejskim.

Dodatkowe informacje o banknotach, ich cenach oraz szczegółach sprzedaży można uzyskać pod numerem telefonu (33 873 81 00). Zamówienia przyjmowane są mailowo (muzeum@wck.wadowice.pl). Banknoty można zakupić także bezpośrednio w biurze Muzeum Miejskiego mieszczącego się w Wadowicach przy ul. Kościelnej 4 (od pn. do pt. w godz. 9.00 – 15.00).

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content