Powrót do aktualności

Jesienna wycieczka WUTW

Grafika Kazimierza Wiśniaka pt. Dwór Lanckorona

Zapraszamy zainteresowanych studentów WUTW na jesienną wycieczkę do Stryszowa i Lanckorony. Oprócz podziwiania pięknej, kolorowej panoramy Beskidów będą i piękne wnętrza Dworów.

Uczestnicy zwiedzą dwór w Stryszowie – oddział Zamku Królewskiego na Wawelu, biorąc udział w krótkich warsztatach, następnie wszyscy wraz z przewodnikiem pospacerują po Lanckoronie i zwiedza nowoodkryty dwór, mieszczący się w murach Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Wycieczka zakończona zostanie niezwykle zdrowo i smakowicie podczas warsztatów „Kiszonkowo” w Zagrodzie Ławeczka.

Program:

– zwiedzanie Dworu w Stryszowie: wystawa stała, czasowa + warsztaty

– spacer po Lanckoronie

– zwiedzanie Dwory w Lanckoronie

– warsztaty „KISZONKOWO” w Zagrodzie Ławeczka

Dwór w Stryszowie: położony nieopodal Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, należy do grupy najciekawszych zabytków dawnego budownictwa rezydencjonalnego w tym rejonie. Wzniesiony pod koniec wieku XVI, pierwotnie jako dwór obronny, został przebudowany w połowie XVIII stulecia. Od ponad 40 lat, jako oddział Zamku Królewskiego na Wawelu, dwór pełni funkcję placówki muzealnej. Jest w nim prezentowana stała ekspozycja Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX oraz są organizowane wystawy czasowe.

Dwór w Stryszowie

Dwór w Lanckoronie: odnalezione, niezwykłe miejsce osadzone w dziejach Lanckorony, gdzie wielowiekowa historia splata się z teraźniejszością zachęcając do odpoczynku, integracji i kreacji. Przestrzeń z dobrą energią – inspirująca, otwarta, gościnna.

Dwór w Lanckoronie

Zagroda Ławeczka: Wyjątkowe miejsce na mapie – rzemiosło w czystej postaci czyli lanckoroński dom z 1927 roku i wiejski ogród tworzony z pasji, biwak. Edukacja i odpoczynek, przyroda, historia i sztuka na wyciągnięcie ręki. W zagrodzie mieszkają też 2 psy i 3 koty.

Zagroda Ławeczka w Lanckoronie

19 listopada 2021 r., godz. 9:15 – wyjazd spod KOMWAD-u.

Koszt: 40 zł.

Zapisy w sekretariacie WCK.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content