Powrót do aktualności

Jan Paweł II na banknocie 0 euro

Banknot w odcieniach fioletowego, o nominale 0 euro. W lewym górnym rogu napis: "10. rocznica beatyfikacji Nana Pawła II". Z prawej strony banknotu widoczne popiersie papieża Jana Pawła II, budynek wadowickiej bazyliki i herb miasta Wadowic.

Już w tą sobotę, 1 maja premiera wyjątkowej pamiątki – banknotu o nominale 0 euro z wizerunkiem Jana Pawła II.

To drugi taki banknot z wizerunkiem papieża Polaka. Pierwszy, z młodym Lolkiem, został wyemitowany w listopadzie ubiegłego roku z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Banknot, którego emisja rozpocznie się już jutro upamiętnia z kolei 10. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II.

Banknot, podobnie jak w roku ubiegłym, jest wynikiem współpracy wadowickiego Muzeum Miejskiego i spółki Banknoty Pamiątkowe., która prowadzić będzie dystrybucję banknotu w pierwszych dniach jego emisji.

W pierwszych dniach maja banknot będzie można zakupić na internetowej platformie sprzedażowej www.esouvenir.pl. Wysyłka zamówień odbywać się będzie po 10 maja. W Muzeum Miejskim natomiast banknot będzie można zakupić w drugiej połowie maja.

Nakład  banknotu jest zamknięty i wynosi 10 000 sztuk z czego 2 000 to banknoty w wersji Anniversary. Cena emisyjna jednego banknotu wynosi 20 złotych. Banknot zaprojektowała Małgorzata Pławecka – Jasek.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content