ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Jak zrobić indiańską ozdobę do swojego pokoju?

Na to pytanie poznali już odpowiedź studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci, którzy 25 kwietnia 2020 r. wzięli udział w warsztatach online z Kają Gąsiorek. Po raz pierwszy połączyliśmy się z naszymi studentami przez komunikator i spotkało się to z pozytywnym odzewem. Aktywnie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 110 studentów w podziałach na trzy grupy. Dzieci razem z prowadzącą tworzyły przy użyciu materiałów dostępnych w domu piękne ozdoby do swojego pokoju. Prace studentów możecie zobaczyć poniżej. Może wasze dziecko również chciałoby zrobić taką dekoracje? Poniżej prezentujemy materiały, które będą potrzebne do stworzenia takiego dzieła.

Co potrzebujecie?

1) Patyk (byle nie urywać gałązek z drzew!). Najlepiej wykorzystać patyki leżące na ściółce, które możecie znaleźć podczas spaceru do lasu, czy parku. Może być również wieszak (najlepiej drewniany, ale nie jest to konieczne) lub patyczki do szaszłyków. Może być też kawałek niedługiego kijka od miotły. Posłuży nam za podstawę naszej ozdoby. Potrzebujemy podstawę o długości maksymalnie 50-60 cm.

3) Kolorowe kartki. Mogą być o gramaturze 80mg (takie jak do drukarki) lub odrobinę grubsze (blok techniczny). Najlepiej, by były to jasne pastelowe kolory. Białe też mogą być jak najbardziej.

4) Flamastry, kredki bądź farby. Trzeba wziąć poprawkę na to, że farby będą dłużej schnąć. Prace można wykonać jednak w dowolnym wariancie.

5) Sznurek/dratwa/cienka wstążka/ mulina/ wełna/ nitka (odrobinę grubsza, czy złożona z kilku pasemek) lub nawet sznurówki. Cokolwiek, co można zawiązać i nie jest zbyt szerokie 🙂 Najlepiej będzie wyglądała dratwa lub sznurek. Potrzebujemy około 3-4m.

6) Klej magik, taśma klejąca lub klej w sztyfcie (ten ostatni może najsłabiej „trzymać” naszą konstrukcję). Może być również klej na gorąco, ale oczywiście należy z nim uważać. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

7) Nożyczki

8) Kilka zdjęć (opcjonalnie). Upewnijcie się, że rodzice pozwolą Wam wyciąć je w formę kwadratu.

9) Linijka

 

Jak wykonać ozdobę?

  • Przywiąż do patyka sznurek, który posłuży za wieszak, na nim będziecie mogli zamontować swoją ozdobę
  • Następnie do patyka przymocuj (zawiąż) 3 – 5 sznurków – mogą być różnej długości
  • Narysuj na papierze, bristolu listki 10 – 15 cm
  • Wytnij listki i narysuj pisakiem przez środek kreskę, a od niej narysuj kreseczki po bokach i poozdabiaj jak piórka
  • Ponacinaj po bocznych liniach, tylko pamiętaj nie przetnij za środkową linię
  • Listki ponaklejaj klejem do zamocowanych sznureczków w różnych miejscach, żeby wasza ozdoba była jeszcze piękniejsza możecie nakleić zdjęcia wycięte w kwadrat lub prawdziwe kolorowe piórka

Podzielcie się zdjęciami swoich prac w komentarzach pod postem dotyczącym indiańskich ozdób na profilu fb Wadowickiego Centrum Kultury.

Galeria Indiańskich ozdób studentów WUD

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content