Kino Centrum w Wadowicach, ul. Teatralna 1

Powrót do aktualności

Jak Bóg szukał Karela

Zdjęcie tzw. selfie operatora kamery. Na zdjeciu widać mężczyznę z brodą, który trzyma przy twarzy kamerę. Za nim stoją zakonnice i rozmawiają.

Rzadko kiedy dostajemy okazję spojrzeć na siebie oczami innych. W tym przypadku naszych południowych sąsiadów? Jak Polaków widzą Czesi? Łatwo można się przekonać dzięki dokumentowi JAK BÓG SZUKAŁ KARELA.

Pokazany premierowo podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity cieszył się największym zainteresowaniem publiczności. Bilety szły jak najlepsze bułeczki w mieście!

To prowokacyjny dokumentalny film drogi o poszukiwaniu Boga we współczesnej Polsce. Przewodnikiem po tej tragikomedii jest czeski dokumentalista Karel Zalud, który po rozpadzie małżeństwa przeżywa swój osobisty kryzys. Karel jest też uderzająco podobny do stereotypowego polskiego wyobrażenia o tym, jak wygląda typowy Czech. A to oczywiście prowadzi do wielu mrożących krew w żyłach komicznych sytuacji.

W większości ateistyczna ekipa Karela odwiedza najsłynniejsze miejsca kultu religijnego w Polsce, infiltruje antysemickie Radio Maryja. Konfrontuje polskich księży z egzorcyzmami diabła czy nadużyciami seksualnymi w kościele. Spowiedź nie omija bohatera i przewodnika filmu, którego poszukiwanie Boga w filmie jest bardziej poszukiwaniem samego siebie.

Film do zakupu będzie dostępny od 12 maja od godz. 20:00 przez 24 godzin jednak nie dłużej niż do 13 maja godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne na 2 godziny przed rozpoczęciem pokazu. Aby mieć pewność obejrzenia całego filmu należy najpóźniej zakupić bilety i włączyć film 13 maja o godz. 18:00. Bilety upoważniają do dostępu do filmu przez 4 godziny.

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content