ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

InicJATYWY wybrane – czas na działanie!

motki kolorowych włóczek

W marcu komisja WCK dokonała wyboru zgłoszonych wydarzeń w ramach projektu „SzukaMY InicJATYWY”, a teraz nadszedł czas na realizację projektów. Kto chce spróbować swoich sił w dzierganiu i szydełkowaniu, stworzyć swoje niepowtarzalne elementy garderoby i zaprezentować je w ramach pokazu mody – niech nie zwleka zbyt długo, tylko włączy się w projekt „Oczko za oczkiem”.

Rozpoczynamy nabór na jedną ze zgłoszonych inicjatyw!

Swoją chęć udziału w projekcie należy zgłosić do 14 maja 2021, wysyłając swoje dane: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i wiek na adres: jagoda@wck.wadowice.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń, a miejsc jest niewiele.

Dzierganie, motki, druty, szydełka, a do tego profesjonalna sesja zdjęciowa, charakteryzacja i pokaz mody – to wszystko w ramach jednego projektu. Autorką wydarzenia jest Danuta Biernat – instruktorka Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, miłośniczka rękodzieła, blogerka – którą można poznać czytając blog „W harmonii”. 

Na całym świecie wraca do łask ręcznie wykonana odzież, torebki czy akcesoria, a przedmioty te są niezwykle oryginalne i piękne. Dlatego warto pokazać swoje umiejętności szerokiej publiczność, a przy tym stworzyć coś unikatowego. Projekt skierowany jest do osób, które potrafią szydełkować i dziergań na drutach. Zadaniem każdej uczestniczki będzie zaprojektowanie i wykonanie na drutach  lub szydełku dzianin dla siebie bądź innej, wybranej osoby. W dalszej część autorka pracy i modelka/model (dla których stworzono prace) wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Rezultaty sesji będzie można podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie podczas pokazu mody, na którym zaprezentowane zostaną także prace autorek projektu.

Projekt „Oczko za oczkiem” wspiera sklep Biferno z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content