Powrót do aktualności

Fotorelacja z koncertu „Przy Lampce” – Obywatel Jazz

Dwóch muzyków na scenie

W piątek 8 grudnia na scenie Wadowickiego Centrum Kultury wystąpił wyjątkowy duet Radosław Bolewski i Maciej Tubis w projekcie „Obywatel Jazz”.

„Obywatel jazz” to hołd dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego i Republiki, ale w odświeżonej, jazzowo-rockowej odsłonie. Artyści przekształcają kultowe utwory, dodając im pazura i jazzowej finezji. To, co dla niektórych może być poezją, dla tego duetu staje się pasją, którą pragną podzielić się z publicznością.

Podczas koncertu na sali kameralnej WCK usłyszeliśmy utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki, ale nie zabrakło także autorskich kompozycji artystów.
Radosław Bolewski, odpowiedzialny zarówno za perkusję, jak i wokal, wspierał się talentem Macieja Tubisa, operującego instrumentami klawiszowymi i syntezatorem basowym. Ich umiejętności i współdziałanie w tworzeniu muzycznych światów stworzyło dynamiczną i barwną mieszankę dźwięków, które zaintrygowały odbiorców. W trakcie koncertu atmosfera zmieniała się wielokrotnie – od energetycznych utworów do melancholijnych i refleksyjnych momentów. Koncert zakończył się gromkimi brawami od publiczności i piosenką zagraną na bis. To była niezapomniana muzyczna podróż – pełna emocji, pasji i artystycznej wolności.

Duet może poszczycić się dwiema autorskimi płytami: “Lunatyk” z 2018 roku oraz “Bezkońca” z 2020 roku, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków muzycznych. Zarówno Bolewski jak i Tubis, są wykładowcami jazzu na Akademii Muzycznej w Łodzi i posiadają doktoraty. Pomimo swoich akademickich osiągnięć, wybiegają poza mury uczelni, pragnąc dzielić się swoją pasją z publicznością. Koncerty dla nich nie są tylko wydarzeniami muzycznymi, lecz spotkaniem z żywą materią, przenikniętą emocjami widzów.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content