ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Ferie zimowe 2022

Tegoroczne ferie będą obfitowały przede wszystkim w ciekawe, inspirujące i pełne frajdy wycieczki. Zapraszamy dzieci i młodzież na wycieczkę do Krakowa do Centrum Nauki i Zmysłów oraz do Żywego Muzeum Obwarzanka. 

W Gliwicach młodzi uczestnicy zwiedzą niezwykłą krainę – Kolejkowo, gdzie cały miniaturowy świat odkryje przed nami swoje tajemnicze zakątki. Wyruszymy również poznać niespotykane okazy fauny i flory w Miejskiej palmiarni w Gliwicach

Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli przeżyć wyjątkowe chwile z Ośrodku Zaczarowane Wzgórze w Raciechowicach. Organizatorzy zadbają o mnóstwo ciekawych zajęć dla aktywnych na świeżym powietrzu. W ramach ferii zapraszamy również to słownych potyczek w scrabble 22 i 23 stycznia a przed wielkim rankingowym turniejem na warsztaty z nauki właśnie w scrabble. Warsztaty plastyczne przygotowało Muzeum Miejskie. Podczas zajęć najmłodsi będą mogli przygotować oryginalne upominki dla babć i dziadków a nie starsi wykonają dawne sztambuchy😊
Zapraszamy do zapoznania z ofertą. 

Poniżej do pobrania i wypełnienia przez rodziców formularz zgody na wyjazd dziecka i formularz oświadczenia o stanie zdrowia dziecka.

 

KRAKÓW PEŁEN INSPIRACJI - WYCIECZKA

Zdjęcie dzieci w WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów

18 stycznia, godz. 8:00, dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 12 lat

W ramach ferii zapraszamy dzieci i młodzież do WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów na interaktywne zwiedzanie i eksperymentowanie dzięki czemu dowiemy się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. W WOMAI każdy uczestnik znajdzie odpowiedź na pytanie – czy dźwięk może mieć swój własny kształt? jakiego koloru jest cień? jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami?

Drugim punktem programu będzie odkrycie tajemnicy legendarnego obwarzanka w Muzeum Żywego Obwarzanka, oczywiście w Krakowie. W ramach spotkania w muzeum uczestnicy dowiedzą się, która królowa zajadała się obwarzankami i dlaczego nie należy mylić go z preclem? Poznamy wszystkie jego tajemnice i unikatowy proces produkcji.

www.womai.plhttps://www.muzeumobwarzanka.com/

Zapisy i zakup bilety przez strefazajec.pl

Cena od osoby: 55 zł

RODZINA ADAMSÓW 2 - Ferie w kinie

Plakat do filmu pt. Rodzina Adamsów. Na grafice niestandardowi członkowie rodziny Adamsów

19 stycznia, godz. 11:00

Animacja, familijny, prod. Kanada, USA, Wielka Brytania, reż. Greg Tiernan, Conrad Vernon, czas 93 min. od 7 l.
Film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing.

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę!

Bilety: 10 zł

WARSZTATY SCRABBLE - WARSZTATY

Skrable

19 stycznia, godz. 15:30, dla dzieci i młodzieży 10+

Przed wielkim turniejem rankingowym, czyli I Wadowickim Kremówkograniem można zaczerpnąć wiedzy specjalistek w WCK. Inicjatorki turnieju: Natalia Ogierman i Marta Majewska poprowadzą dla uczestników amatorów – krótkie wprowadzenie i warsztaty z gry w scrabble. Oprócz wiedzy na pewno nie zabraknie śmiechu i przyjemnej atmosfer, gdyż słówka bywają przeróżne😊

Wstęp: 5 zł

Z POMYSŁEM DLA BABCI I DZIADKA - WARSZTATY

Dziecko rysujące kredką na papierze

Muzeum Miejskie w Wadowicach
19 stycznia, godz. 9:30, dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Podczas warsztatów plastycznych “Z pomysłem dla Babci i Dziadka” uczestnicy wykonają własnoręcznie drobne prezenty, które będą mogli wręczyć swoim Babciom i Dziadkom.

Cena 5 zł od osoby.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem 33 873 81 00

RON USTERKA - Ferie w kinie

Plakat do filmu animowanego pt."Ron Usterka".

20 stycznia, godz. 11:00

Animacja, prod. USA, Wielka Brytania, reż. Jean-Philippe Vine, Sarah Smith, czas 106 min. od 7 l. Film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

Barney jako jedyny w szkole nie ma przyjaciela ani jego namiastki – podręcznego robota. Dostaje go wreszcie na urodziny, ale wadliwego, co powoduje masę niespodziewanych problemów.

Bilety: 10

ZA PAN BRAT Z ZIMĄ - WYCIECZKA

Logo Zczarowanego Wzgórza w Raciechowicach - na grawice widoczny profil końskiego łba

21 stycznia, godz. 8:00, dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 12 lat – Raciechowice

Kto chciałaby sprawdzić swoje możliwości w zimowych warunkach i przeżyć prawdziwą przygodę. Śmiałków i miłośników białego szaleństwa zapraszamy na wyprawę do Ośrodka Zaczarowane Wzgórze w Raciechowicach. Organizatorzy zadbają o mnóstwo ciekawych zajęć dla aktywnych, żądnych nowych wyzwań, wspaniałej zabawy i niezapomnianej atmosfery! Zapraszamy na zimowe wycieczki na Zaczarowane Wzgórze

W programie, m.in.

  • Zimowy survival: poszukiwanie i budowa schronienia, rozpalanie ognia zimą metodami traperskimi;
  • Zimowy chillout: winter art – konkurs na śnieżną rzeźbę/konstrukcję, freakowe pojazdy śnieżne – zjazd na “byle czym”;
  • Przyrodniczo: tropienie zwierząt i ludzi, rozpoznawanie drzew bez liści, zimowe doświadczenia;
  • Dla chętnych możliwość podziwiania świata z końskiego grzbietu (przejażdżka odbywa się pod opieką instruktorów przy sprzyjającej pogodzie.)

UWAGA! Na wycieczkę należy ubrać buty śniegowce ponad kostkę, zimowe spodnie typu narciarskiego. W planie gorący poczęstunek obiadowy!

(http://www.wzgorze.eco.pl/)

Zapisy i zakup bilety przez strefazajec.pl

Cena od osoby: 65 zł

I WADOWICKIE KREMÓWKOGRANIE - TURNIEJ W SCRABBLE

crabble

22-23 stycznia, liczba uczestników ograniczona – max. 50 osób, tylko dla zaszczepionych na COVID-19

Pierwszy taki turniej w Wadowickim Centrum Kultury dla miłośników scrabble. Turniej realizowany jest we współorganizacji z Polską Federacją Scrabble i wpisany jest w kalendarz turniejów rankingowych. To nie tylko gra o przepyszną wadowicką kremówkę, ale także o nagrody rzeczowe i finansowe. Szczegóły i zapisy na wydarzenie przez stronę www.pfs.org.pl!

Zapraszamy amatorów, debiutantów i oczywiście profesjonalistów!

Harmonogram turnieju:

  • Sobota, 22 stycznia (7 rund) – od. 11:00 – 20:00, ok. 14:00-15:00 — przerwa obiadowa
  • Niedziela, 23 stycznia (5 rund) – 9:30 – 14:30

Płatność w dniu wydarzenia w WCK:

  • 25 zł za dzień;
  • członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień;
  • młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie);
  • debiutanci — bez opłat.

(http://www.pfs.org.pl/)

MISIEK: EKIPA NA WAKACJACH - Ferie w kinie

Plakat do filmu animowanego pt."Misiek: Ekipa na wakacjach"

26 stycznia, godz. 11:00

Animacja, komedia, przygodowy, prod. USA, reż. Anthony Bell, czas 90 min. od 6 l.

Zmęczony obowiązkami króla polarnego, Misiek postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Niestety ktoś wykorzystuje urlop władcy i kradnie mu koronę – symbol jego władzy. A bez niej Misiek nie może sprawować rządów i naraża poddanych na wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Chin. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Azji.

Bilety: 10 zł.

DAWNE SZTAMBUCHY - DZISIEJSZE BLOGI

Pamiętnik w skórzanej oprawie, zdobione pióro i flaszka z atramentem

Muzeum Miejskie w Wadowicach
26 stycznia, godz. 9:30, dla dzieci w wieku 9 – 12 lat

Podczas warsztatów uczestnicy poznają sekrety starych pamiętników oraz sami przygotują swój pamiętnik. Warsztaty.

Cena 5 zł od osoby. Liczba  miejsc ograniczona.
Zapisy pod numerem 33 873 81 00

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA - Ferie w kinie

Plakat do filmu animowanego pt. "W 80 dni dookoła świata".

27 stycznia, godz. 11:00

Animacja, przygodowy, prod. Feancja, Belgia, reż. Samuel Tourneux, czas 83 min. od 5 l. Film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing.

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat

Bilety: 10 zł.

POCIĄG DO PALMIARNI W GLIWICACH - WYCIECZKA

Plamy w palmiarni w Gliwicach

27 stycznia, godz. 8:00, dla dzieci w wieku 8 – 12 lat – Gliwice

Wycieczka do Gliwic odkryje przed uczestnikami wyjątkowe miasteczko w miniaturze, gdzie miniaturowi mieszkańcy aktywnie spędzają każdy dzień –  chodzą do pracy, spotykają się w parku, robią zakupy, a wieczorami oddają się nocnemu życiu. Tak, tak! Nocami, bo w Kolejkowie co 9 minut zachodzi słońce. Pociągiem z Kolejkowa wyruszymy do kolejnej niezwykłej krainy – w której poznamy egzotyczne rośliny, ogromne kaktusy, a także wodnych mieszkańców  – piękne okazy ryb a także niespotykaną na co dzień roślinność. Te wszystkie swoje skarby odkryje przed nami Palmiarnia Miejska w Gliwicach.

 https://kolejkowo.pl/gliwice

 https://mzuk.gliwice.pl/jednostka/palmiarnia/

Zapisy i zakup bilety przez strefazajec.pl

Cena od osoby: 55 zł

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content