E-Kultura

E-kultura

E-kultura? Co to takiego? W tym miejscu znajdziesz wszystkie informacje o tym co dzieje się w wadowickiej "e-kulturze"!

Zapraszamy twórców i instytucje – tu zamieścimy Wasze propozycje.

Zapraszamy widzów - każdy znajdzie propozycje dla siebie.

E-kultura to nowe oblicze wadowickiej kultury w Internecie, którą chcemy tworzyć wspólnie! Wadowickie Centrum Kultury wychodzi z inicjatywą współdzielenia się pomysłami oraz linkami na wydarzania kulturalne w sieci, aby pozostać w ciągłym kontakcie z Wami.

Zapraszamy:

  • twórców oraz instytucje – chętnie zamieścimy informacje o Waszych działaniach (kontakt: angelika@wck.wadowice.pl)
  • widzów – zapewnimy Wam wiele inspiracji, pomysłów, aby każdy znalazł coś dla siebie

 

Najnowsze wydarzenia:

DOM KULTURY

Przenosimy swoje działania do sieci i w tym miejscu będziemy publikować najnowsze wydarzenia i internetowe akcje. Będzie różnorodnie i ciekawie: konkursy, wspomnienia, wyzwania i galerie, a w każdy poniedziałek pojawiać się będą e-warsztaty dla dzieci. Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie WCK.

Nasze propozycje:

MUZEUM MIEJSKIE

Ruszamy z nowym cyklem. Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie oraz zaglądajcie na naszą stronę internetową, bowiem co tydzień będzie się tam pojawiało coś nowego. Będzie trochę historii, ludowych tradycji i ciekawostek oraz zabaw i inspiracji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Pogłębi swoją wiedzę na temat historii i tradycji naszego regionu a także będzie się świetnie bawił.

Nasze propozycje:

KINO CENTRUM

  • Kino „Centrum” przenosi swoje działania do sieci. Niedługo podzielimy sie z Wami znakomitą informacją, a póki co zachęcamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie WCK. Tam znajdziecie archiwalne zdjęcia, propozycje filmowe i ciekawostki ze świata kina.

Nasze propozycje:

WADOWICKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Wadowicka Biblioteka Publiczna znowu otwarta

Od 6 maja 2020 wznawia działalność Wadowicka Biblioteka Publiczna. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników oraz pracowników wprowadzone zostaną zmienione zasady korzystania z usług biblioteki.

W pierwszym terminie zostanie uruchomiona Biblioteka Główna przy ul. Legionów 1 oraz Filia w Choczni. By zapobiec gromadzeniu się użytkowników wydłużone zostaną godziny działania Biblioteki Głównej WBP. Zwroty i wypożyczenia będą realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 (z przerwą techniczną na dezynfekcję 13.00-14.00)

Więcej szczegółów: http://www.biblioteka-wadowice.pl/

SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA

Szkoła Muzyczna Yamaha wspólnie ze swoimi wykładowcami i uczniami stworzyła cykl mini e-koncertów, które będą pojawiać się w tym miejscu oraz na profilu facebookowym WCK w każdy piątek o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnego słuchania.

 

KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY

18.05 #PONIEDZIAŁKI Z DOMEM KULTURY: Recepta na kulturę z WCK “Zabawka dla twojego psiaka”

19.05 #MUZEALNE WTORKI: “Historia jednego eksponatu”

20.05 #KINOWE ŚRODY: Wspomnienia kinooperatora #5 – 1. urodziny kina Centrum

21.05 #LUŹNE CZWARTKI: Spektakl “Załoga G-moll” w reżyserii Bartosza Nowakowskiego

22.05 #ROZRYWKOWE PIĄTKI: Niespodzianka 🙂

 

W tym tygodniu polecamy:

Muzyka

Sweet Molly to lokalna grupa młodych muzyków, którzy w czasie kwarantanny nagrali domową wersję jednego ze swoich utworów.

“Zespoł 20-latków, który w prosty i nieprzesadzony sposób opisuje problemy młodego pokolenia. Nasza muzyka to spojrzenie młodych ludzi na otaczający nas świat. Teksty o miłości, nie zawsze pięknej i przyzwoitej, o bólu, szczęściu i marzeniach. W języku polskim. Proste, często na pierwszy rzut oka banalne i napisane wprost. Pełne młodzieńczej naiwności, ale za to szczere i autentyczne.
” – tak o sobie pisze zespół.

Po sąsiedzku...

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do udziału w “Przeglądzie Zespołów Rockowych – Andrychów 2020” w wersji “online”! Więcej informacji oraz regulamin Przeglądu znajdziecie na stronie CKiW Andrychów

Czekamy też na Wasze propozycje i rekomendacje nie tylko muzyczne!​

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content