Dzień Tańca 2025

Święto wszystkich tancerzy

Dzień Tańca 2025

Czy taniec wyzwala w Tobie pozytywne emocje i daje Ci wiele pozytywnej energii? Jeśli tak to mamy propozycje przygotowaną specjalnie dla ciebie!

Święto tancerzy zbliża się wielkimi krokami. Startujemy ze zgłoszeniami do 10. Ogólnopolskiego Konkursu “Art Clip Dance” oraz przeglądu zespołów i duetów dziecięcych i młodzieżowych powiatu wadowickiego, a także ogólnopolskiego przeglądu duetów i zespołów dorosłych i seniorów w ramach “Dnia Tańca 2025”, który odbędzie się 26 kwietnia 2025 r. Na zgłoszenia czekamy do 1 kwietnia 2025 r. Formularze zgłoszenia będą dostępne na stronie www.wck.wadowice.pl.

Oprócz przeglądu i rozstrzygnięcia wyników konkursu na clipy taneczne, WCK przygotowało szereg dodatkowych atrakcji dla uczestników.

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową, informujemy, że DZIEŃ TAŃCA zaplanowany na 26 kwietnia 2025 roku nie odbędzie się.

Wydarzenie jest przeniesione na 14 czerwca 2025. Wkrótce opublikujemy więcej informacji.

Dziękujemy za wyrozumiałość!

Sponsorzy i Partnerzy:

Jury Dzień Tańca 2025

Kobieta w czarnym stroju tańcząca - uniesione ręce do góry i noga oparta o kolano

Ola Jurczak

Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów z całego świata, m.in.: Glenn Packard, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Jean Claude Marignale, Cass Smith, Viet Dang, Mendy Montanez, Andy J, Sven Niemeyer, Jacek Łumiński, tancerze ŚTT, tancerze PTT. Kształciła się m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles, Pinneaple Dance Studio w Londynie.

Posiada pedagogiczne wykształcenie (absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego) oraz tytuł magistra Choreografii i Teorii Tańca (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina). Ukończyła kierunek „Reżyseria filmowa” w Szkole Filmowej AMA w Krakowie.

Egurolla Dance Studio przyznał jej nagrodę – półroczne stypendium w duńskiej szkole artystycznej. Na swoim koncie ma także udział w produkcji bollywoodzkiej “The Rhytm” , teledyskach (Jamal, Maxfarenthide, Gosia Andrzejewicz), tanecznych pokazach mody, video reklamach. Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Reżyserowała spektakl „Artystyczna Strefa Wyzwolenia” dla Miasta Bielsko-Biała oraz część artystyczną podczas nagród Ikary Prezydenta Miasta Bielsko-Biała. Aktualnie tancerka Teatru Polskiego.

Mężczyzna tańczący pod mostem, ubrany w pomarańczowe spodnie. Na głowie ma założoną chustkę

Damian Cetera

Tancerz, choreograf i założyciel studia tańca ADS w Katowicach, które rozwija młodych i ambitnych tancerzy w różnych stylach, w tym hip-hopie i commercialu.

Jak mówi o sobie Damian: “Taniec to moja pasja od 16 lat – nieustannie się szkolę, biorąc udział w warsztatach tanecznych, doskonaląc swoje umiejętności i eksplorując nowe formy ruchu. Ostatnio mocniej działam eventowo, przygotowując choreografie do koncertów oraz różnych wydarzeń artystycznych. Ze swoimi grupami zdobyłem wiele pucharów i czołowych miejsc na turniejach tanecznych, co potwierdza ich wysoki poziom i zaangażowanie. Specjalizuję się zarówno w tańcu, jak i plastyce, co pozwala mi tworzyć unikalne, dynamiczne projekty sceniczne. Znany z energii, kreatywności i zaangażowania, tworzę przestrzeń, gdzie każdy może rozwijać swój talent i osiągać sukcesy w świecie tańca.” 

Mężczyzna w koszuli z rozpiętymi guzikami, na czarnym tle w tanecznej pozie

Sebastian Szul
Urodzony w 1996 roku w Sanoku. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, magister Choreografii i Techniki Tańca. Ukończył dwuletnie Studium Pedagogiczne na tym samym wydziale. Swoją przygodę z tańcem zaczął w Sanockim Domu Kultury w grupie tańca współczesnego PRO.GRES, gdzie później prowadził własną grupę. Swoje umiejętności taneczne szkolił pod okiem: Marioli Węgrzyn-Myćka-taniec współczesny, Katarzyna Boroń – taniec klasyczny, Alina Towarnicka – taniec klasyczny, Katarzyna Migała-taniec współczesny, Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski – Improwizacja, oraz okazjonalnie na warsztatach tanecznych m.in. Festiwal Tańca Współczesnego „ Na Bosaka”. Laureat I miejsca na ogólnoświatowych zawodach Dance World Cup w kategorii Solo Contemporary w Portugalii. Juror przeglądów tanecznych w Polsce. Były tancerz Baletu Dworskiego Cracovia Danza, z którym przez 2,5 roku występował w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z Dariusz Brojek, Romana Agnel, Pierre – Francois Dolle, Leszek Rembowski. Występował m.in. w „Stare Kino” – reżyseria Romana Agnel, „Szachy wg. Jana Kochanowskiego”- Reżyseria Romana Agnel,”Kozaki, czyli oszustwo ukarane” – reżyseria Leszek Rembowski, i wielu innych spektaklach Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Półfinalista 14 edycji programu „Mam Talent”. Były instruktor oraz choreograf tańca współczesnego w OFFicyna Studio Tańca w Krakowie. Reżyser i choreograf spektakli: „ POłączONE”, „NiespełniONA”, “Reminiscencja”. Tancerz Teatru Nowego Proxima – produkcje: „Królowa”, „ Na Xuj” reżyseria Piotr Sieklucki. Tancerz Carrodunum Dance Company – produkcje „Oubliette” reżyseria Karol Miękina. Właściciel szkoły Tańca MyPlace.

Jury Młodych

Dwoje młodych osób tańczących, mężczyzna w czarnej koszuli a kobieta w sukience z mocnym makijażem

Mateusz Stawowy i Sara Silva

To niezwykle utalentowana para taneczna,  która wspólnie osiągnęła wiele sukcesów w Polsce, a także na świecie. Tańczą razem od 6 roku życia, co świadczy o ich wczesnym zainteresowaniem tańcem i pasji do tej sztuki.

30-krotnni Mistrzowie Polski w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.

4. miejsce na świecie w kategorii junior, co stanowi ogromne osiągnięcie na międzynarodowej scenie tanecznej.

5. miejsce na świecie w kategorii youth, demonstrując swoje umiejętności wśród rówieśników z całego świata.

Finaliści programów telewizyjnych „Got to Dance” oraz „World Of Dance”, co ukazuje nie tylko talent, ale także zdolność do występowania przed szeroką publicznością i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Osiągnięcia Mateusza i Sary są dowodem ich ciężkiej pracy pasji i poświęcenie dla tańca, a także inspiracją dla młodych tancerzy, którzy marzą o sukcesach w tej dziedzinie.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem