ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Święto wszystkich tancerzy

Dzień Tańca 2024

Czy taniec wyzwala w tobie pozytywne emocje i daje ci wiele pozytywnej energii? Jeśli tak to mamy propozycje przygotowaną specjalnie dla ciebie!

Święto tancerzy zbliża się wielkimi krokami. Startujemy ze zgłoszeniami do 9. Ogólnopolskiego Konkursu “Art Clip Dance” oraz przeglądu zespołów i duetów dziecięcych i młodzieżowych powiatu wadowickiego, a także ogólnopolskiego przeglądu duetów i zespołów dorosłych i seniorów w ramach “Dnia Tańca 2024”, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2024 r. Formularze zgłoszenia dostępne na stronie www.wck.wadowice.pl.

Oprócz przeglądu i rozstrzygnięcia wyników konkursu na clipy taneczne, WCK przygotowało szereg dodatkowych atrakcji dla uczestników.

Oficjalne wyniki Dzień Tańca 2024

Informacje organizacyjne dla Jury Młodych!

– zapraszamy zgłoszone osoby na godzinę 12:45 do sali klubowej WCK (II piętro nad sekretariatem WCK) – jeśli byłby problem ze znalezieniem sali zapraszamy młodzież do biura organizatora, gdzie pomocy udzielą wolontariusze
– podczas, krótkiego spotkania wytłumaczymy jury jak oceniać prezentacje (każdy będzie przyznawał przy danym zespole ocenę od 1 – 5 więc nie będzie to skomplikowane) oraz otrzymają programy
– spotkanie potrwa około 20 minut, więc po nim uczestnik będzie miał jeszcze chwilę przed rozpoczęciem konkursu na rozgrzewkę, przebranie się do występu
– jury młodych będzie miało zarezerwowane dla siebie miejsca na sali oraz balkonach
– jury nie ocenia swojego występu, jednego występu przed swoim i jednego występu po swoim występie (byłoby to ciężkie organizacyjnie)
– przewodniczącą Jury będzie Wiktoria Nakielska (zwyciężczyni II edycji You Can Dance Nowa Generacja)
– jury musi zostać do końca przeglądu, a podczas przerwy na obrady odbęda się również obrady i czas na liczenie punktów i przyznawanie nagród (prosimy wtedy wszystkich z jury o zgłoszenie się do sali klubowej, tam gdzie na początku)
– prosimy o przekazanie powyższych informacji osobom zgłoszonym do jury

Jury Dzień Tańca

Kobieta stojąca

Ewelina Tutka rozpoczęła swoją przygodę z tańcem we wczesnym dzieciństwie. Jej pierwotną techniką były taniec towarzyski. Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych turniejach, wielokrotnie stając na podium. Jej ogromne zamiłowanie do muzyki, tańca i odkryty w niej talent pedagogiczny sprawiły, że szybko zaczęła sięgać po więcej. Już w klasie maturalnej prowadziła kursy tańca towarzyskiego oraz lekcje indywidualne. Ukończyła z wyróżnieniem 2-letni kurs instruktora tańca towarzyskiego przy Stowarzyszeniu Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie, kurs instruktora fitness oraz szereg szkoleń w takich stylach tanecznych jak jazz, modern jazz, west coast swing, taniec ludowy, współczesny i klasyczny. Zaintrygowana hip-hopem związała się na kilka lat z formacją tańca nowoczesnego. Równocześnie zdobywała doświadczenie sceniczne biorąc udział w pokazach oraz tańcząc w Rewiach Musicalowych na terenie całej Polski. Od 13 lat szkoli się nadal, podczas licznych międzynarodowych festiwalów tanecznych, gdyż jej latynoska dusza i wyjątkowy temperament wciągnął ją całkowicie w świat salsy, bachaty, merenque, reggaetonu, kizomby i afro. Jako jedna z pierwszych trenerek w Krakowie wprowadziła do klubów fitness swoje autorskie zajęcia taneczne – Cocktail Dance. Podczas nich buduje świadomość ciała i daje ogromną dawkę wiedzy, ruchu, relaksu i energii.
Od jakiegoś czasu zupełnie wciągną ją też magiczny świat High Heels i Burleski, a do tego jest współorganizatorem projektu Sabat Czarownic. To magiczne weekendowe warsztaty z tańcem i nie tylko, które są konsekwencją wielu lat spędzonych na sali z kobietami. Marzeniem jej bowiem było zawsze, dzielenie się swoją pasją z innymi.

Po tak spędzonych prawie 30 latach Ewelina jest dojrzałą tancerką pewną swoich atutów i umiejętności. Jej doświadczenie, talent i energia sprawia, że skutecznie zaraża miłością do tańca, radością życia i kobiecością. To tancerka z ogromną pasją, której taniec to przede wszystkim przekaz emocji oraz profesjonalizm w pełnym wydaniu.

Mężczyzna tańczący

Michał Wróbel – Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Rok studiów w P.A.R.T.S. w Brukseli (Prrforming Arts Research and Training Studios), Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w kategorii tańca współczesnego. Pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym dla uczniów szkół baletowych. Wyróżnienie w konkursie na najlepszego absolwenta szkol baletowych Złote Pointy, Szczecin 2010. 

Tomasz Podgórski – dyplomowany instruktor, choreograf, tancerz, założyciel STiR DANCE 4 YOU w Żywcu, organizator ogólnopolskiego turnieju „Revolution of Dance” oraz „Fly the Sky”. Swój warsztat taneczny zdobywa szkoląc się u różnych instruktorów w różnych technikach, m.in. Mariusz Kotarski, Marcin Rębilas, Vin Milton, Daniel Asamoah, Pastor Oblang, Kenzo Alvares i wielu innych. Trener formacji TDK Junior i TDK Crew z którymi zdobywa sukcesy w randze Ogólnopolskiej i Międzynarodowej.

Jury Młodych

Kobieta tańcząca

Przewodnicząca Jury Młodych Wiktoria Nakielska

uzdolniona czternastolatka, która tańczy od 3 roku życia. Zaczynała od baletu, a obecnie trenuje jazz i modern. Jak sama podkreśla uwielbia to robić. Dodatkowo w wolnym czasie dubbinguje i gra w reklamach. Wiktoria uczęszcza do 1 klasy LO w Warszawie.

Sponsorzy i Partnerzy:

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content