ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Swięto wszystkich tancerzy 30 kwietnia 2022!

Taniec jest Twoją największą pasją? Marzysz o tym, aby w przyszłości występować
na największych, światowych scenach? A może po prostu chcesz się sprawdzić 
i dowiedzieć jak Twoje umiejętności ocenią profesjonalni tancerze? A może działasz 
w zespole i razem z nim chcesz wziąć udział w konkursie?
Logotyp Dnia Tańca 2022 w Wadowicach

Dzień Tańca, od wielu lat gromadzi na scenie WCK setki tancerzy. W roku ubiegłym niestety byliśmy zmuszeni działać wyłącznie online, ale w tym roku wracamy ze zdwojoną siłą.  „Dzień Tańca 2022” będzie składał się z dwóch części. Pierwsza to wydarzenia przewidziane dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu online na clipy taneczne „7. Art. Clip Dance”, w tym warsztaty modern jazz i hip hop, występy laureatów oraz wręczenie nagród, natomiast druga część to prezentacje zespołów i duetów dziecięcych oraz młodzieżowych powiatu wadowickiego, a także prezentacje zgłoszone do ogólnopolskiego przeglądu duetów i zespołów dorosłych oraz seniorów, występy gości specjalnych, wydarzenia towarzyszące oraz wręczenie nagród.

Ale to nie wszystko! W tym roku nowością będzie Jury Młodych składające się z przedstawicieli dziecięcych i młodzieżowych zespołów zgłoszonych do konkursu, którego przewodniczącą będzie Karolina Olszewska – zwyciężczyni You Can Dance. Nowa generacja.  Jury Młodych będzie oceniało wszystkie zespoły oraz duety i przyzna swoje nagrody w kategoriach wiekowych.  

Jak wziąć udział w konkursach?
Zasada jest prosta! Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, opłacić akredytację oraz czekać na link do dysku, na który należy wgrać clip taneczny lub podkład muzyczny w zależności od konkursu.

Galeria laureatów Dnia Tańca 2022

Jurorzy Dnia Tańca 2022

Prezentujemy sylwetki jurorów, którzy w sobotę 30 kwietnia będą oceniać taneczne zmagania duetów i zespołów. 
Ewelina Tomiczak

Ewelina Tomiczak – z zawodu pedagog. Uprawnienia instruktorskie zdobywała w Opolu, podczas dwuletniej nauki tańca klasycznego, modernu, tańca ludowego oraz kompozycji tańca. W Bielsku – Białej prowadzi Sigmę i Sigmę Junior. Związana ze studiem Dance#loveit. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas ogromnej ilości warsztatów z techniki modern oraz tańca współczesnego.

Katarzyna Dec

Katarzyna Dec – choreografka, tancerka, choreoterapeutka, absolwentka UŚ w Cieszynie. Na co dzień oligofrenopedagog, który łączy pracę z osobami z niepełnosprawnością ze swoją największą pasją jaką jest taniec, prowadząc choreoterapie. Prowadziła zajęcia z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi w całej Polsce. Specjalizuje się w stylach street dance. Występowała w teledyskach i na koncertach. Tworzyła choreografie do musicalu młodzieżowego. Pracowała jako instruktor tańca fitness.

Dawid Bawor

Dawid Bawor –  z zawodu tancerz, choreograf, instruktor tańca,  z pasji wokalista i czarodziej. Posiadacz najwyżej klasy narodowej w tańcu towarzyskim, dwukrotny zdobywca pucharu śląska w tańcu towarzyskim.  Występował w filmach, programach telewizyjnych, teledyskach. Twórca artystycznych projektów, promotor kultury i wychowania w sztuce.  Wieloletni choreograf formacji tanecznych, duetów, solistów, które w kategorii tańca nowoczesnego wytańczyły wiele miejsc na podium. Z paryską szkołą tańca przygotowywał tamtejsze formacje do przeglądów kabaretowych i rewiowych. Jego miłością są musicale – dlatego współpracował  z Teatrem na Dłoni, gdzie przez kilka lat miał możliwość przygotowywania niezwykłych autorskich choreografii. W prezentacjach szuka prawdziwych emocji i szczerej ekspresji uderzającej ze sceny.

Warsztaty taneczne ZUMBY z Martą Kasprzyk

Marta Kasprzyk
 Zaprasza na  warsztaty ZUMBY  z Martą Kasprzyk podczas „Dnia Tańca” o godz. 16:30.
Marta jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W wieku 8 lat pokochała taniec i realizowała się w nim w wielu cudownych grupach tanecznych.
Później poznał Zumbę Fitness i od razu w niej się zakocha. Ta miłość trwa do dziś, dlatego też w tym roku obchodzi 10-lecie bycia instruktorem Zumba Fitness.
Zapraszam serdecznie na wspólne “zumbowanie”.

 

Sponsorem nagród dla uczestników jest Starostwo Powiatowe w Wadowicach.
Logo powiatu wadowickiego - biały orzeł na czerwonym tle. W szponach trzyma dwa klucze: jeden biały, drugi złoty.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content