Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Tańca

Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Tańca

Grupy dziecięce:

Grupy młodzieżowe i dorosłych:

Grupa Psikus

Wtorki, godz. 15:00 – 16:00 / Centrum Tańca, ul. Krakowska 8.

Grupa wiekowa: 7 – 8 lat

Instruktor: Żaneta Żytko

Grupa A-Kuku (dla osób z doświadczeniem tanecznym)

Środy, godz. 18:00 – 19:30 / sala kameralna WCK 

Grupa wiekowa: 10 – 12 lat

Instruktor: Żaneta Żytko

Grupa Moderna

Poniedziałki, godz. 15:30 – 16:30 Centrum Tańca, ul. Krakowska 8.

Grupa wiekowa: 9 – 10 lat

Instruktor: Żaneta ŻYTKO

Twój Mały Miłośnik tańca od października na pewno nie będzie się nudził! Akademia Tańca odkryje przed Twoim dzieckiem urok, pozytywne emocje, zabawę i energię jaką niesie ze sobą taniec. Roztańczone zajęcia dla najmłodszych rozbudzą w Twoim dziecku pasję – proponując naukę tańca przez zabawę. Twoje pociecha pozna ruch od korzeni tańca klasycznego po formy tańca nowoczesnego. Dzięki bogatemu programowi zajęć, do którego zaliczamy między innymi: różne style taneczne, stretching, zabawy umuzykalniające i koordynacyjne, czy ulubione akrobacje, treningi nabierają unikatowego charakteru i na pewno spodoba się uczestnikom. Zdobyte umiejętności zostają wplecione w choreografie, która jest głównym celem zajęć i pozwala zaprezentować się na scenie podczas konkursów i festiwali o tematyce tanecznej.

Grupa Figiel

Środy, godz. 17:15 – 18:00 / sala biblioteka

Grupa wiekowa: 4 – 6 lat. 

Instruktor: Kinga Baran

Nie ma nic lepszego dla Twojego dziecka jak taneczne pląsy! Pobudzają kreatywność, ćwiczą pamięć, rozwijają motorykę i koordynację, kształtują prawidłową sylwetkę, uczą współdziałania w grupie a przede wszystkim pozwalają aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Twoje dziecko jest wrażliwe muzycznie, rozpiera je energia, naśladuje figury ze znanych programów tanecznych, samo tworzy swoje układy w domu? To chyba dobry powód, by przyszło do nas na spotkania taneczne.

W formie zabaw rytmiczno – ruchowych nauczymy Twoją Pociechę prostych choreografii opartych na ruchach dopasowanych do jej możliwości i umiejętności. Całoroczna nauka zaprezentowana zostanie na końcoworocznym pokazie w czerwcu 2021 roku na scenie Wadowickiego Centrum Kultury.

Grupa Incognito (dla osób z doświadczeniem tanecznym)

Wtorki, godz. 16:30 – 18:30 / Centrum Tańca przy ul. Krakowskiej 8

Grupa wiekowa: 13+

Instruktor: Żaneta Żytko

Grupa Równowaga

Poniedziałki, godz. 17:00 – 18:30 / Centrum Tańca przy ul. Krakowskiej 8.

Grupa wiekowa: 11 – 14 lat

Instruktor: Żaneta Żytko

Marzysz o spotkaniu z tańcem i chcesz rozwijać swoje zainteresowania? Zapraszamy Cię na zajęcia, podczas których zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Przewodnim stylem, w których specjalizują się obie grupy to taniec współczesny oraz modern jazz. Podczas zajęć nie zabraknie również akrobacji, które w umiejętny sposób zostają wplecione w konkursową choreografię, która jest priorytetem, gdyż pomaga przełamać barierę nieśmiałości i pozwala obcować ze sceną. Taniec jest doskonałym treningiem całego ciała, który wzmacnia poszczególne partie mięśni i dodaje elastyczności, kształtując wszechstronny rozwój.

Scena teatralna: teatr tańca "re-WIZJA"

Czwartki, godz. 16:00 – 18:00 / Centrum Tańca przy ul. Krakowskiej 8

Instruktor: Żaneta Żytko

Nowa przestrzeń artystyczna, która pozwoli Ci się oderwać od rzeczywistości i całkowicie “zapomnieć się” w świecie tańca wzbogaconego oryginalną muzyką. Jeśli kochasz tańczyć i chcesz realizować swoje zamiłowania zarówno teatralne, taneczne i muzyczne to Teatr Tańca jest idealną propozycją dla Ciebie. Spotkania w Teatrze „re – wizja” uczą świadomości ruchu, ale także pozwalają wydobyć pożądane emocje i uwrażliwia Cię na taniec, który jest najpiękniejszą ze sztuk. Opisany ruch i emocje zostają przenoszone na scenę w formie spektaklu. Zajęcia charakteryzują się luźną atmosferą, która jest otwarta na kreowanie własnych wizji tańca.

Taniec towarzyski

Środy, godz. 20:00 – 21:30 / sala kameralna WCK 

Grupa wiekowa 16+

Instruktor: Kinga Baran

Odkryj z nami tajniki podstawowych tańców, które mogą uratować Cię w wielu życiowych niespodziankach! Walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep; podstawy tańców latynoamerykańskich wśród których znajduje się samba, cha cha, rumba i jive oraz tańców użytkowych typu discofox i rock and roll. W doborowym towarzystwie, dobrze się bawiąc możesz zgłębić zawiłe kroki i figury, które szybko okażą się przyjemnym tańcem. I stopień obejmuje 6 spotkań. Akademia Tańca Towarzyskiego to nie tylko nauka ale przede wszystkim świetna zabawa dla Ciebie i partnera/partnerki oraz okazja do nawiązania nowych znajomości, a także do odkrycia w sobie mistrza parkietu o czym przekonało się już wielu naszych kursantów.ń.

Latino Solo

Środy, godz. 18:30 – 19:30 / Centrum Tańca przy ul. Krakowskiej 8. 

Grupa wiekowa: 20 +

Instruktor: Kinga Baran

Dobra zabawa, pozytywna energia, nauka i latynoamerykański temperament w jednym miejscu, czyli zajęcia Latino Solo. Jesteś kobietą powyżej 20 roku życia, masz dobrą formę i zapał do intensywnej pracy, nie lubisz się nudzić? Chcesz poczuć się wyjątkowo, kobieco i zmysłowo? Marzysz o tym aby zyskać więcej pewności siebie oraz czerpać prawdziwą radość z tańca, a przy okazji z uśmiechem na twarzy gubić zbędne kilogramy? Jeśli na chociażby jedno z pytań odpowiedziałaś twierdząco to Latino Solo jest właśnie dla Ciebie! Zajęcia Latino Solo mają charakter nauki energicznych i żywiołowych tańców latynoamerykańskich w formie solowej, dlatego przygotuj się na szybkie tempo i intensywne ćwiczenia.

Instruktorki:

Kinga

Żaneta

Jestem zawodową tancerką i instruktorką tańca. Przygodę z tańcem rozpoczęłam w Zespole Pieśni i Tańca w Wadowickim Centrum Kultury, a następnie kontynuowałam w Krakowie, w Sportowym Klubie Tańca Towarzyskiego „Pląs”. Posiadam mistrzowską klasę taneczną „A” w tańcach latynoamerykańskich. Od niedawna pasjonuję się discofoxem, w którym moje osiągnięcia to: tytuł Vice Mistrzyni Polski 2019 oraz udział w finale Mistrzostw Europy 2019.

Jestem pedagogiem, choreografem, teoretykiem tańca i instruktorem tańca nowoczesnego. Od 15 lat związana jestem z tańcem, który po latach przerodził się w pasję do tworzenia choreografii. Pracowałam jako instruktor tańca nowoczesnego w wielu Placówkach, Szkołach Tańca i Domach Kultury, praca ta dała mi bogate doświadczenie. Ukończyłam wiele kursów, warsztatów i szkoleń oraz nieustannie rozwijam się i poszerzam swoje kompetencje w całej Polsce. Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Teorie Tańca. Zdobyłam dyplom choreografa z oceną celującą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Na swoich zajęciach przywiązuję szczególną uwagę do każdego detalu i odpowiedniej techniki, aby młodzi tancerze poza radością czerpaną z tańca mogli bezpiecznie czuć się na zajęciach i charakteryzować się zdrową sylwetką.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content