Aktualności

Aktualności

Studenci WUTW rozpoczęli wakacje!

Po ośmiu miesiącach intensywnej nauki, pracy, uczestnictwa w wykładach i zajęciach przyszedł czas na zasłużony wypoczynek. Wadowiccy pilni studenci zakończyli kolejny rok akademicki!

W piątek – 2 czerwca 2017, studenci Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pożegnali wspólnie z Alicją Majewską rok akademicki 2016/17. Był to rok wielu nowych wyzwań, kreatywnych przedsięwzięć, intensywnej pracy, wielu wzruszeń, radości i nowych znajomości. Zwieńczeniem całorocznej pracy grupy plastycznej i rękodzieła artystycznego była wystawa, która zakończyła się uroczystym finisażem. Wszyscy studenci uczestniczyli w uroczystej gali, połączonej z uhonorowaniem najaktywniejszych osób. Wieczór uświetnił recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Galeria zdjęć z zakończenia roku akademickiego WUTW 2016 / 2017

Przez cały rok zorganizowanych zostało 9 wykładów naukowo-kulturalnych raz w miesiącu. Studenci uczestniczyli w 24 grupach w 13 różnych zajęciach, zarówno płatnych i bezpłatnych.

Przez ten rok wadowiccy studenci podjęli także nowe wyzwania: uczestniczyli w Olimpiadzie zimowej i letniej, zespół taneczny prezentował się podczas II Dnia Tańca w Wadowickim Centrum Kultury, podjęli się wolontariatu na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy.

Nie tylko nauka absorbowała studentów, ale także brali udział w wycieczkach, wyjazdach studyjnych, spotkaniach z interesującymi osobami czy warsztatach tematycznych. W ramach grup organizowano sobie mikołajki, andrzejki czy wigilijki.

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i wykładach w nowym roku 2017/18. Zapisy dla studentów WUTW, którzy pozytywnie zaliczyli semestr letni, rozpoczną się 1 września i potrwają do 8 września. Zapisy dla osób spoza WUTW będą trwały od 9 do 15 września.

Każdy zainteresowany może zapisać się osobiście, telefonicznie (33 82 33 156) lub przez inną osobę.

Do zobaczenia w październiku!

WOLONTARIAT

Kilka osób podjęła się udziału w wolontariacie i bardzo nam pomagały przy wydarzeniach kulturalnych. Pragniemy w szczególności podziękować za wsparcie

Paniom: Stanisławie Zając, Marcie Mądrym Irenie Wajdzik, Zofii Rybie, Małgorzacie Janiczak, Danucie Dykas, Zdzisławie Maleszyk, Krystynie Matlak

Uniwersytet włączył się w projekt „Muzeum na kółkach”, realizowany przez Muzeum Miejskie i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w V Ogólnopolskim „Marszu Nordic Walking studentów UTW.

Dziękujemy za liczny udział, zaangażowanie, pomysły i kreatywność.

Pragniemy wyróżnić najaktywniejszych studentów, podziękować za zapał i przekazywaną nam energię.

Przede wszystkim wyrazy podziękowania pragniemy skierować do instruktorów, którzy przez cały rok pracowali i zarażali studentów swoją pasją. Wielu z Państwa korzysta z naszych kulturalnych i filmowych propozycji, licznie uczestniczycie w Klubie Podróżnika Bez Paszportu, Sezonie Operowo-Baletowycm i seansach „Kina Pod Wieczorek”

INDEKSY

160 studentów złożyło w podanym terminie indeksy i tylko kilka osób nie zebrało wymaganej ilości wpisów.

Chcemy nagrodzić najaktywniejszych studentów, którzy uczestniczyli we wszystkich wykładach i pięciu zajęciach lub aktywnie wspierało swoja pomocą Uniwersytet: (voucher do kina i smakołyki):

 • Stanisława Biernot
 • Wanda Cieciak
 • Ewa Filek
 • Helena Gąstoł
 • Kazimiera Listwan
 • Krystyna Mirowska
 • Zofia Dyrcz
 • Anna Żmuda
 • Marta Mądry

Wśród studentów są osoby które uczęszczają na 6, 7 i 8 zajęć i je również pragniemy uhonorować (voucher do kina, voucher do strefy basenowo - saunowej w czarnym Groniu oraz książkę):

 • Janina Matusik
 • Krystyna Noga
 • Kazimiera Tyralik
 • Zofia Ryba
 • Marta Gaworczyk

Najlepszą studentką roku akademickiego 2016/2017 jest pani Irena Wajdzik, która otrzymuje stypendium naukowe. Pani Irena była na wszystkich wykładach w roku i uczęszczał na 8 zajęć! Stypendium pokrywa wszelkie koszty związane z nauką w Wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku akademickim 2017/18.

Zapisy na kolejny rok dla studentów WUT, którzy pozytywnie zaliczyli rok rozpoczną się 1 września i potrwają do 8 września, natomiast dla wszystkich pozostałych osób rozpoczną się od 9 września do 15. Podczas zapisów podane będą konkretne zajęcia, liczba grup oraz dni i godziny poszczególnych zajęć.

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych i rękodzieła artystycznego, którą można oglądać do 4 czerwca.