Zajęcia migowe i co nie co o fizyce

Zajęcia migowe i co nie co o fizyce

Zajęcia migowe i co nie co o fizyce!
Choć święta zbliżają się wielkimi krokami, nasi studenci nie leniuchują i aktywnie uczestniczą w zajęciach uniwersytetu.

Tym razem Artyści, Badacze i Czarodzieje poznawali specyfikę języka migowego oraz z pomocą Pań instruktorek z GRUPY MIGAWKI uczyli się prostych znaków migowych poprzez zabawy aktywizujące. Teraz już każdy student potrafi pokazać wyłącznie za pomocą gestów słońce, deszcz, śnieg, choinkę itp. oraz budować proste zdania w języku migowym. Nie brakowało również rywalizacji „na gesty”pomiędzy grupami oraz malowania dłoni farbami do zabawy pt. „Wyłączamy głos”, co w szczególności budziło zainteresowanie wśród małych studentów.

Natomiast starsi studenci z grup Detektywów, Ekspertów i Fachowców uzupełniali swoją wiedzę o ciśnieniu, próżni, elektrostatyce i magnetyźmie. Uczestnicy za pomocą głosowania chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą mgr Angelikę Wołczyk. Każdy z grupy z zainteresowaniem obserwował i brał udział w eksperymentach dotyczących siły odśrodkowej, grawitacji, magnetyzmu czy elektryzowania. Pojawiły się także doświadczenia z balonem, strzykawkami, piankami jojo, słomkami, szklanką i kartką itd. Na zakończenie studenci wykonywali z foli magnetycznej magnesy na lodówkę, które zabrali po zajęciach ze sobą do domu.