Zajęcia aktorskie dla studentów WUD

Zajęcia aktorskie dla studentów WUD

Tym razem studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci próbowali swoich sił aktorskich.  Razem z prowadzącym zajęcia doskonalili swoje umiejętności sceniczne oraz pracę w grupie.

Artyści i Badacze zastanawiali się na tym co kryje pojęcie cyrk. Przez moment wcielili się w rolę cyrkowców i doskonale radzili sobie żonglując piłeczkami. Nie brakowało oczywiście ćwiczeń aktorskich , pracy w grupach oraz bitwy na najciekawsze etiudy. Ze wszystkimi zadaniami mali studenci poradzili sobie znakomicie. Zajęcia dla studentów przeprowadziła Anna Gurdek – absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna Uniwersytetu Pedagogicznego, aktorka Teatru Próg.

Natomiast Czarodzieje i Detektywi oglądali fragmenty najlepszych spektakli cyrkowych oraz próbowali swoich sił w trudnej ale jakże pasjonującej i efektywnej sztuce cyrkowej trenując umiejętności żonglerskie oraz koordynacje ruchową. Ćwiczenia dla Czarodziei i Detektywów przeprowadziła Katarzyna Bobik, absolwentka Kulturoznawstwa i Nowych Mediów na Wydziale Humanistyki AGH w Krakowie, aktorka i muzyk Teatru Próg.

Najstarsze grupy szkoliły swój warsztat aktorski pod czujnym okiem Wojciecha Terechowicza – aktora, lalkarza, wokalisty, pedagoga, absolwenta Akademii Teatralnej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyrektora Teatru Hothaus. Eksperci i Fachowcy zapoznawali się z szerokim spektrum wszystkich dziedzin sztuki jakie wykorzystuje teatr. Pracując w grupach łączyli swoje siły i prezentowali powstałe etiudy.