Sobotnie zajęcia dla Studentów i Rodziców

Sobotnie zajęcia dla Studentów i Rodziców

Tym razem sobotni poranek studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci spędzili na wykładach dr hab. inż. Marcina Lisa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Młodsze grupy dowiedziały się jak z jajka powstaje kurczak. Artyści, Badacze i Czarodzieje wykonując zadanie sami próbowali wcielić się w rolę pisklęcia wykluwającego się z jajka. Było to nie lada wyzwanie! Mali studenci wiedzą już po co ptakom gniazdo oraz czy ze „sklepowego jajka” można wysiedzieć kurczaka.

Drugi wykład pt. "Czy zwierzęta myślą tak jak ludzie" zgromadził na sali kameralnej Detektywów, Ekspertów oraz Fachowców. Dzięki niemu studenci poznali "zasady działania" umysłu zwierząt oraz dowiedzieli się jakie organizmy posługują się wyłącznie instynktem, a jakie reagują poprzez nabyte umiejętności. Teraz już każdy uczestnik wykładu potrafi wymienić różnice i podobieństwa pomiędzy psychiką zwierząt i ludzi. Dzieciom nie są już obce takie pojęcia jak: bodziec, odruch czy instynkt.

Rodzice wysłuchali wykładu psycholog Katarzyny Rusin pt. "O asertywności co z agresją walczyła", podczas którego został poruszony temat agresji, jej źródła, sposobu radzenia sobie z nią oraz manipulacji i asertywności wobec dzieci. Na zakończenie nie zabrakło również wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń.