Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Wadowickim Studentom z Uniwersytetu Dzieci nie straszny Kraków, a w szczególności Uniwersytet Pedagogiczny. Pełni energii i chłonni wiedzy wyruszyli autokarem 16 maja na swoją drugą, edukacyjną wycieczkę na uczelnie im. Komisji Edukacji Narodowej.

Wizyta na Krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym zapewne na długo zapadnie w pamięci. Pracownicy naukowi powitali wadowickich Studentów serdecznie, zachęcali do działania prezentując bardzo szeroką ofertę zajęciową. Dzięki temu nie było czasu na nudę. Każdy mógł wykazać się oraz zgłębiać tajniki nauki. Na młodszych Studentów czekał szereg zajęć biologiczno – chemicznych.  Podzieleni na grupy brali udział w różnych warsztatach. Dzięki nim wiedzą już po co zwierzęta mają barwy oraz jakie dźwięki występują w świecie zwierząt. Nie zabrakło oczywiście ciekawych doświadczeń, podczas których młodzi Studenci sprawdzali obecność skrobi w produktach spożywczych, a także badali właściwości kwasu octowego i coli oraz eksperymentowali z różnego rodzaju atramentami sympatycznymi.

Starsze grupy natomiast zmieniły się na moment w techników i pod czujnym okiem prowadzących obserwowali pracę trójwymiarowej drukarki oraz laserowej wycinarki. Chętni mogli też posterować przemysłowym robotem Kawasaki. Najbardziej jednak zachwyciły zajęcia, podczas których można było sterować komputerem tylko i wyłącznie za pomocą myśli.

Wyjazd do Krakowa zaliczamy do udanych! Na następne zajęcia zapraszamy już 30 maja. Tym razem Studenci pod okiem dr Bernadetty Stano dowiedzą się co nieco o Wenecji