Majowie i ich maski

Majowie i ich maski

Majowie i ich maski

Za nami kolejne zajęcia Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Tym razem były to ćwiczenia z podziałem na dwie grupy wiekowe. Starsi Studenci spotkali się z mgr Beatą Golińską z Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego, która zdradziła im wiele ciekawostek dotyczących cywilizacji Majów. Studenci mieli dużo pytań, a co ważne, żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Podczas zajęć dowiedzieli się m. in. czym jest stela, a także sami mogli ją ozdobić według własnego pomysłu.

Dla młodszych Studentów ćwiczenia poprowadziła mgr Katarzyna Radnicka, doktorantka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studenci dowiedzieli się gdzie mieszkali pierwsi Majowie, jak wyglądały ich domy i świątynie, zobaczyli wykonywane przez nich maski. Bardzo ważnymi dla naszych Studentów informacjami były fakty, że Majowie lubili grać w piłkę oraz wymyślili uwielbianą przez wielu z nas czekoladę. Każdy uczestnik ćwiczeń miał okazję wykonać maską majańską.

Podsumowując zajęcia dotyczące cywilizacji Majów - zakończone zostały sukcesem. Studentów bardzo zainteresował ten temat. Ciekawe jak to będzie następnym razem, bo już za dwa tygodnie udamy się z prof. Jerzym Kreinerem prosto na… Księżyc.