Doświadczenia warte zobaczenia

Doświadczenia warte zobaczenia

Doświadczenia warte zobaczenia - 14 lutego było gorąco!

Jak zmienić kolor płomienia? Jak przebić balon tak, by powietrze z niego nie uciekało? To tylko nieliczne pytania, na które udało się uzyskać odpowiedź Studentom Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci.

Sobotnie zajęcia pt. „Doświadczenia warte zobaczenia”  poprowadził mgr. Przemysław Gąsiorek, dzięki któremu dzieci zgłębiały tajemnice chemii. Doświadczenia zaintrygowały zarówno sześcio jak i dwunastolatków. Co wywołało największą sensacje podczas zajęć? Moment, w którym Pan Przemysław podpalił swoją rękę - mali studenci byli zdumieni. Ale to nie wszystko, spektakularnym zwieńczeniem zajęć było rozpalenie ogniska na sali. Podczas eksperymentów prowadzący zwracał studentom szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, podczas przeprowadzania doświadczeń.

Celem Uniwersytetu Dzieci jest nie tylko kształcenie młodych studentów, ale również pomoc rodzicom w odkrywaniu zdolności u swoich pociech. Dlatego specjalnie dla nich został zorganizowany (równolegle z zajęciami dzieci) wykład prowadzony przez dr Bożenę Pawlak

z Uniwersytetu Pedagogicznego pt. „Jak rozwijać zainteresowania dzieci?” Podczas spotkania rodzice dowiedzieli się min. jak rozwijać umysł dziecka czy kiedy nauka dziecka jest najbardziej efektywna. Teoretyczna wiedza, która została im przekazana na pewno zostanie doskonale wykorzystana w praktyce, ponieważ otrzymali wiele wskazówek dotyczących zainteresowań dzieci oraz rozwijania u nich pasji.

Pierwszy semestr w Wadowickim Uniwersytecie Dzieci dobiegł już końca. Za nami wiele wspaniałych zajęć pełnych nauki i zabawy. Zapraszamy studentów  na drugi semestr. Pierwsze zajęcia już 7 marca. Będzie jeszcze ciekawej - już nie możemy się doczekać!