Czy umiesz odgadywać myśli?

Czy umiesz odgadywać myśli?

Matematyka i biologia to nie taka trudna sprawa!

Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci spotkali się po raz kolejny 11 kwietnia. Było kreatywnie i ciekawie. Dwie grupy, dwóch wykładowców, dwa tematy zajęć. Na młodszych czekały ćwiczenia matematyczne, a starsi oglądali płazy i dowiadywali się czym różnią się od gadów.

Tym razem przyszedł czas na zgłębianie tajemnic biologii i matematyki. Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci podzieleni na grupy zajęli miejsca i uważnie słuchali tego co wykładowcy dla nich przygotowali. Na najmłodszych czekał intrygujący temat zajęć

pt. „Czy umiesz odgadywać myśli?” Choć nie dowiedzieli się jak wróżyć z kart czy fusów, było równie ciekawie. Pani mgr Joannie Major chodziło przede wszystkim o to, że wiele sytuacji można przewidzieć. Studenci rozwijali swoją kreatywność zmagając się z układaniem wzorów posadzki do komnaty zamkowej czy swojego domu, z którym bardzo dobrze sobie poradzili. Na zakończenie Pani Joanna podczas zabawy z kostką zdradziła najmłodszym pewną tajemnice. Teraz grając w nią z rodziną i kolegami z klasy będą mogli odgadywać myśli i przewidzieć ruch innych.

Starsi Studenci byli również zachwyceni zajęciami, które przygotował dla nich Pan dr Marek Guzik. Jakie rodzaje płazów żyją w Polsce? Czym się różnią od gadów? Na te pytania każdy Student zna już odpowiedź. Podczas ćwiczeń, prowadzący podał wiele ciekawostek z życia żab, ropuch, salamander, traszek, kumaków i innych. Kto wiedział, że zakochany w swej wybrance kumak prezentuje jej źrenice w kształcie serca, a samiec żaby moczarowej, by się jej przypodobać zmienia barwę na niebieską? Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia okazów przywiezionych przez Pana Marka.