Opis projektu

Opis projektu

Właśnie ruszył nowy projekt dla dzieci, organizowany przez Wadowickie Centrum Kultury. Dzieci, które na co dzień mają mniejsze możliwości uczestnictwa w kulturze, przez kilka miesięcy wskoczą w nią głęboko dzięki warsztatom, spotkaniom i wycieczkom. WCK zdobyło na te działania dofinansowanie z Ministerstwa Kultury.


Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie dzieciom możliwości uczestnictwa w różnych wydarzeniach kulturalnych, przede wszystkim takich, których nie mają możliwości doświadczyć w swoich miejscowościach.

W działaniach zaplanowanych aż do października weźmie udział grupa 40 dzieci w wieku 10 -12 lat. Projekt realizowany jest przy współpracy ze szkołami z Ponikwi, Barwałdu Dolnego i Stanisławia Górnego oraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych, a jego pomysłodawczynią i koordynatorem jest Ewelina Ptaszek oraz Jagoda Polak z WCK.

Projekt tworzą trzy etapy: akcja wiosenna, akcja letnia i akcja jesienna, podczas których uczestnicy będą brali udział w warsztatach filmowych, charakteryzatorskich, aktorskich, rzeźbiarsko – ceramicznych, muzycznych oraz seansach filmowych. Nie zabraknie również wycieczek do Łodzi, Warszawy i Krakowa, a podczas zwiedzania tych miast odwiedzenia najważniejszych miejsc związanych z kulturą narodową. Dzieci zobaczą m.in. Muzeum Chopina, Państwową Szkołę Filmową, Muzeum Narodowe. Wszystkie wydarzenia pod koniec roku podsumuje Gala Finałowa, połączona z otwarciem wystawy poświęconej ”Wspólnemu skokowi w kulturę” wraz z emisją filmu, który powstanie jako dokumentacja całego projektu.

Wadowickie Centrum Kultury zdobyło na ten cel dofinansowanie z programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


skok


skok