Dzień Tańca 2016

Dzień Tańca 2016

1. Dzień Tańca 2016 - Wielkie święto tancerzy w WCK!

art clip dance

Taniec to jedna z najpiękniejszych dziedzin sztuki, gdzie ruch ciała połączony z muzyką wyraża dużo więcej niż słowa. Jeśli nie obca Ci jest taka dewiza, a taniec jest Twoją pasją, to nie może Cię zabraknąć na wspólnym świętowaniu!

Międzynarodowy Dzień Tańca jest świętem wszystkich tancerzy oraz choreografów na całym świecie i obchodzony jest 29 kwietnia. W tym roku również Wadowickie Centrum Kultury, włączyło się z entuzjazmem w jego obchody, pragnąc złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim tancerzom.

W tym dniu odbyły się warsztaty choreograficzno – taneczne dla młodzieży pt.: ,,Malowanie w czasie i przestrzeni”. Najmłodszych tancerzy zaprosiliśmy na warsztaty z pantomimy i tańca pt.:,,Taneczny Mimodram”. Nie zabrakło również pokazów zespołów tańca nowoczesnego działających przy Wadowickim Centrum Kultury oraz zespołów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Tego dnia ogłosiliśmy również zwycięzców pierwszego konkursu ,,Art Clip Dance”, a także gościliśmy artystów z Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA z Tychów, którzy zaprezentowali spektakl taneczno – teatralny pt.:,,Mojry”. Całe świętowanie zakończyło się wspólnym oglądaniem filmów oczywiście o tematyce tanecznej.