Aktualności

Aktualności

Warsztaty RPG

13 kwietnia 2016 r. o godzinie 16 w Gildii Fantastów odbyły się warsztaty gier fabularnych i narracyjnych zebranych pod skrótem RPG (Role Playing Games).

W trakcie spotkania zostały poprowadzone dwie drużyny bohaterów osadzone w dwóch różnych systemach.

Mariusz poprowadził ośmiu graczy w fantastycznym świecie Pathfinder osadzonym w systemie D&D 3.5. Uczestnicy sesji przed zabawą stworzyli swoje postacie:

Kieyanna – kapłanka Desny, Gorba Chow – pół-ork wątpliwego pochodzenia, Aroz – bojowy mnich, Uthul – niemal dziki pół-ork, Otis Dol'hammes i Lorgan Abor'tia, dwaj inkwizytorzy w poszukiwaniu heretyka, oraz Archibald, elficki czarodziej.

W czasie 4 godzinnej zabawy bohaterowie graczy prowadzili śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa walczących o tron dwóch dziedziców zamku Terskol według przygotowanego wcześniej przez prowadzącego scenariusza.

Prowadzona jednocześnie druga sesja prowadzona przez Kubę osadzona była w narracyjnym systemie Fate. Przed przystąpieniem do gry trójka graczy wraz z prowadzącym wspólnie stworzyli: świat w którym miała rozgrywać się przygoda, główny problem który muszą pokonać i postacie które poprowadzą.

Wybór padł na czasy II Wojny Światowej, gdzie żołnierze alianckiego międzynarodowego oddziału do zadań specjalnych wyruszają na misję przejęcia (bądź zniszczenia) przed nazistami technologii kosmitów, których statek w tajemniczych okolicznościach zawisł nad Katowicami.

Obydwie rozgrywki stały się wstępem do następnych spotkań, gdzie gracze mogą prowadzić dalsze losy stworzonych przez siebie bohaterów.