Dobrodzieje Kultury - Koncert Stanisławy Celińskiej!

Dobrodzieje Kultury - Koncert Stanisławy Celińskiej!

Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

15. ceremonia wręczenia honorowych tytułów „Dobrodziej Kultury 2017”

2 lutego 2018, godz. 19:00, sala teatralna WCK

Bilety na koncert w cenie 60 zł (80 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie Wadowickiego Centrum Kultury oraz poprzez stronę internetową WCK: KUP BILET


Wadowickie Centrum Kultury przyznaje sponsorom tytuł „Dobrodzieja Kultury”. Wręczamy również miano „Patrona Kultury” instytucjom publicznym, a od 2014 roku przyznajemy również „Przyjaciela Kultury” osobom prywatnym i firmom nas wspierającym. Bardzo sobie cenimy te relacje i pomoc w realizowaniu przedsięwzięć kulturalnych. Bez współpracy z wieloma instytucjami wiele naszych projektów nie mogłoby powstać.


Stanisława Celińska - znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o_niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie”. Podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty „Atramentowa” oraz „Świątecznie”.