OKR 2016

OKR 2016

okr

Eliminacje powiatowe do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za nami!
W piątek (19 lutego 2016 r.) w Wadowickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego gdzie swoje talenty ujawniła młodzież oraz dorośli.
Na scenie zaprezentowało się 25 artystów z powiatu wadowickiego w takich kategoriach jak: recytacja, poezja śpiewana, „wywiedzione ze słowa” oraz turniej „teatrów jednego aktora”. Jurorzy do etapu rejonowego zakwalifikowali 9 osób.
Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 11:00 turniejem recytatorskim. Było nastrojowo, emocjonalnie, a czasem zabawnie. Uczestnicy zaskakiwali swoim zaangażowaniem. W ich wykonaniu usłyszeliśmy min. „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej, „Rebekę” Andrzeja Własta czy „Edukacje” Stefani Grodzieńskiej. Po prezentacjach nastąpiły obrady jury, a tuż po nich ogłoszenie nominacji.


Komisja jurorska w składzie: Krystyna Hussak – Przybyło, Wojciech Terechowicz oraz Michał Kościuk zdecydowała nagrodzić oraz nominować do kolejnego etapu następujące osoby:

W turnieju Recytatorskim : Karolinę Gracę, Karolinę Kruk, Karola Mikołajko z Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz Wiktorię Łabędzką z Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie. W kategorii dorosłych jurorzy nagrodzili Marię Siedlecką i Marię Madoń.

W turnieju "Wywiedzione ze słowa" nagrodę otrzymała Aleksandra Talar z Wadowickiego Centrum Kultury.

W turnieju "Poezji Śpiewanej" nagrodę przyznano Annie Piętoń z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, a Sara Paczyńska zachwyciła jurorów, którzy jednogłośnie przyznali jej Grand Prix.

Wszyscy nagrodzeni zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego, który odbędzie się 12 i 13 kwietnia br. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się tuż przed koncertem zespołu Voo Voo, a do występu została zaproszona zdobywczyni Grand Prix – Sara Paczyńska, która zaczarowała nie tylko jurorów ale również zgromadzoną publiczność wykonaniem utworu „Rozczulanka” Bartosza Porczyka we własnej aranżacji. Wokalistce akompaniowała Bogumiła Kowalczyk. Konkurs uświetnił koncert charyzmatycznego zespołu – Voo Voo. Grupa porwała publiczność niesamowitą muzyką, niezwykłą energią oraz rewelacyjnymi efektami świetlnymi. Zespół nawiązał świetny kontakt z publicznością, która nie chcąc wypuścić muzyków ze sceny żegnała ich wielkimi owacjami. Dziękujemy!