Młyn Jazz Festiwal 2016

Młyn Jazz Festiwal 2016

Młyn Jazz Festival

26 sierpnia 2016, godz. 19:00, sala teatralna WCK - wystąpili:

Joachim Mencel - Artisena

Fuzja polskiej i słowiańskiej muzyki ludowej oraz nowoczesnego jazzu. To muzyka bazująca na tradycyjnych tańcach ludowych i chociaż nie jest przeznaczona do tańczenia, to idiom tańca wyraźnie kształtuje cały wyraz tej muzyki. Wszystkie kompozycje są autorstwa Joachima Mencla. Połączenie autorskiego stylu kompozytorskiego Mencla z duchem słowiańskiej muzyki tanecznej stworzyło całkiem nową jakość. Jest to muzyka żywiołowa i jednocześnie poruszająca serce w rytmie ludowych tańców. Słuchacza wzrusza tęskna nuta muzyki naszych korzeni i zadziwia jej asymilacja na gruncie nowoczesnego jazzu.

  • Joachim Mencel - lira korbowa, fortepian
  • Szymon Mika - gitara
  • Paweł Wszołek - kontrabas
  • Szymon Madej - perkusja

Gaba Kulka

kuka

"The Escapist", jej najnowszy, studyjny album ukaże się we wrześniu 2014. Tak pisze o płycie Jarek Szubrycht: "The Escapist" to dobry tytuł, bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej, w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... 'Hat, Rabbit'.

Gaba współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy "Sleepwalk" duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny "The Saintbox" z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden "Baaba Kulka", a także - nagrany również z zespołem Baaba -zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu "Piastelsi". Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis. Koncertuje w całej Polsce, występowała także Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej.

sala teatralna WCK - około godz. 20:00