Zgraja 2016

Zgraja 2016

Wadowickie Spotkania Teatralne "Zgraja 2016"


Materiał Archiwalny:

Po trzydniowych teatralnych zmaganiach dotarliśmy do "Zgrajowego" fianłu. Wiele emocji, teatralnych wzruszeń, pytań bez odpowiedzi za nami...Dziękujemy za Waszczas, zatrzymanie i energię, którą wnieśliście w nasz-wasz festiwal. Gratulujemy wszystkim teatralnej pasji i radości tworzenia...I tego, że zwyczajnie Wam się chce...

A w tym roku nagrody powędrowały do...

Główną nagrodę "Drewnianą Maskę" oraz 1500 zł
za słodko - gorzki manifest swojego pokolenia zrealizowany z poczuciem humoru, czujnością i inteligentnym przekazem otrzymał Teatr im. Stefana Batorego z Chorzowa za spektakl pt. „Manifest”.

Nagroda w wysokości 1000 zł powędrowała do Teatru Młode Dzielne Kuropatwy z Rzeszowa za przejmującą i aktualną interpretację tekstu Juliana Tuwima w spektaklu pt. „Bal w operze”.

Nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał Teatr Eksperymentalny „ERGO” z Gorlic za wysoką świadomość ruchu scenicznego i brawurową opowieść o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem.

Nagroda w wysokości 500 zł dla Teatru Ruchu „FORMA” z Andrychowa została przyznana za piękną, dojrzałą i emocjonalną opowieść o poszukiwaniu wyjścia z labiryntu w spektaklu pt. „Tezeusz 21”

Aktorskie honorowe wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Dominika Probachta z Teatru Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury z Rzeszowa oraz  Łukasz Czogalik z Teatru TETRAEDR z Raciborskiego Centrum Kultury

Jury Młodych przyznało własną nagrodę Maskę Młodych, która powędrowała do Teatru Tetraedr z Raciborza za spektakl pt. "Historia Pana Sommera".

Gratulujemy i już czekamy na Was za rok!


Patronat honorowy: Katedra Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

uj

Partner: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

szkoła filmowa

Współorganizacja: Stowarzyszenie Grupa PRÓG, Wolontariat WCK, Teatr Sokół, Teatr Próg Junior

teatr próg wolontaria logo sokół próg junior

Wsparcie: Maspex Wadowice, Cukiernia Wadowice

maspex wadowice cukiernia