Festiwal Teatralny "Zgraja"

Festiwal Teatralny "Zgraja"

ZNAMY LAUREATÓW „ZGRAI”!

Po trzech dniach teatralnych zmagań jurorzy wyłonili laureatów 44. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. Święto teatru zakończyło się w niedzielę spetaklem pt. „Belfer” w mistrzowskim wykonaniu Wojciech Pszoniaka.

Do udziału w WST zaproszono teatry z całej Polski. Spośród 31 zgłoszonych spektakli do głównego konkursu zakwalifikowano 10 grup teatralnych. Oficjalne otwarcie 44. WST „ZGRAJA” odbyło się w piątek 19 maja 2017 r. o godz. 19.00 pokazem pozakonkursowym spektaklu pt. „#allONE” w wykonaniu Teatru „Sokół”. Przed otwarciem festiwalu przeprowadzone zostały warsztaty improwizacyjne przez grupę AD HOC. Prezentacje konkursowe odbywały się przez trzy dni i wzbogacone były spotkaniami dyskusyjnymi na „Forach Teatralnych” oraz pokazami plenerowymi organizowanymi w ramach Teatralnej Nocy Muzeów. Uczestnicy mogli na bierząco komentować obejrzane spektakle na specjalnie stworzonym profilu na portalu społecznościowym Facebook, gdzie mogli również śledzić recenzje spektakli redagowane przez studentów Katedry Teatru i Dramatu UJ.

Obok Jury Profesjonalnego funkcjonowało JURY MŁODYCH, złożone z 26 przedstawicieli zespołów uczestniczących w Spotkaniach oraz 5 studentów Katedry Teatru i Dramatu UJ. Jury Młodych zdecydowało o przyznaniu „Maski Młodych” dla Teatru Tetraedr z Raciborskiego Centrum Kultury za spektakl pt. „Gwoli jakieś tajemnicy”. Jury w składzie: Kamila Klamut, Tomasz Zadróżny i Tadeusz Kornaś po obejrzeniu 10 przedstawień zaprezentowanych podczas 44. Wadowickich Spotkań Teatralnych postanowiło przyznać:

  • Główną nagrodę „Maskę” oraz 1500 zł dla Grupy „Zatrzymać Obrotówkę” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie za spektakl pt. „Sorok dniej”.
  • II Nagrodę w wysokości 1000 zł dla Teatru Tetraedr z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu za spektakl pt. „Gwoli jakiejś tajemnicy”.
  • Wyróżnienie w wysokości 500 zł dla Teatru „Notoco” z Centrum Kultury i Promocji w Kraśnikuza spektakl pt. „Błąd”.
  • Indywidualne nagrody aktorskie w wysokości 500 zł oraz udział w Letnim Intensywnym Kursie Aktorskim w „Teatrze Baza” w Warszawie otrzymują: Agnieszka Szumańska z Tyskiego Teatr Słowa za rolę „wróbelka” w spektaklu pt. „Dziób w dziób” oraz Agnieszka Rajda z Teatru TETRAEDR za rolę „matki” w spektaklu pt. „Gwoli jakiejś tajemnicy”.

Nagroda Główna „Maska” oraz „Maska Młodych” wykonana została przez Krzysztofa Kadłubowskiego.

Dziękujemy wszystkim za obecność, energię i zaangażowanie w tworzenie „Zgrai”

Galeria zdjęć 44 WST Zgraja

Pliki do pobrania: