Powrót do aktualności

Diuna – premiera 27 listopada

Plakat do filmu pt. "Diuna"

Science -fiction, przygodowy, prod. Kanada, USA, Węgry, Wielka Brytania, reż. Denis Villeneuve, wyk. Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, czas 155 min. od 13 l.

“Diuna” w reż. Denisa Villeneuve jest udaną adaptacją pierwszego tomu kultowej powieści o tym samym tytule, napisanej w latach 60-tych ubiegłego wieku przez amerykańskiego pisarza Franka Herberta. 

Realia “Diuny” osadzonej w fantastycznym świecie przyszłości, przypominają feudalne królestwo
z klasowym podziałem społeczeństwa gdzie rządzi Imperator – Szaddam IV. Saga rodowa rozpoczyna się gdy ród Atrydów z rozkazu najwyższego władcy przenosi się na pustynną planetę Arrakis zwaną też tytułową Diuną, gdzie znajdują się złoża najcenniejszej substancji we wszechświecie – melanżu nazywanego również „przyprawą”. To unikalna substancja, przedłużająca życie, wpływająca na rozszerzenie świadomości oraz umożliwiająca krótkie jasnowidzenie niezbędne do podróży kosmicznych. Wszystko to czyni Arrakis najbardziej pożądaną planetą i niezwykle niebezpiecznym lennem, które może doprowadzić do globalnej wojny pomiędzy Imperatorem i największymi rodami. 

Od 27 listopada do 2 grudnia 2021 r.

 

 

Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (KDR)

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content