Powrót do aktualności

Daria ze Śląska w Wadowicach

Kobieta śpiewająca do mikrofonu

Daria ze Śląska kontynuuje Pierwszą Trasę!

Daria ze Śląska podczas swojej pierwszej trasy koncertowej odwiedzi Wadowice! Już 15 marca 2024 r. o 19:00 w sali teatralno – kinowej będzie można usłyszeć artystkę uznaną za największe muzyczne odkrycie 2023 roku.
Daria ze Śląska, która znalazła się w czołówce wielu ubiegłorocznych podsumowaniach muzycznych, rusza w drugą część rozpoczętej w 2023 Pierwszej Trasy. Artystka na żywo zaprezentuje utwory z pierwszej płyty “Daria ze Śląska tu była” oraz nowe numery, które pojawią się na planowanym na wiosnę minialbumie.

Wydana na wiosnę 2023 roku, pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Po premierze wydawnictwa Daria zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR.

Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika, otrzymała też prestiżową Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i jest nominowana do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2024.
2023 rok Daria ze Śląska zakończyła wyprzedanym koncertem w warszawskiej Stodole. W ten wyjątkowy wieczór na scenie towarzyszyli jej: Kortez, Jakub Skorupa, Młody, Jędrzej Wise i Solar.

14 lutego Wokalistka rusza w dalszą część swojej Pierwszej Trasy:
Na wiosnę planowana jest premiera minialbumu Darii ze Śląska, która ukaże się nakładem wytwórni Jazzboy. Na albumie znajdą się m.in. już opublikowane utwory “Duch”, “To nie zabawa” i najnowszy nagrany wspólnie z Kortezem – “Pamięć do złych słów”: https://youtu.be/uBVS7l4e19U?si=8HvBXZloXxGkJ3bT.

Bilety w cenie: 80 zł/ 90 zł do zakupu poprzez stronę internetową wck.wadowice.pl, biletynę oraz w sekretariacie WCK.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content