ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Czas wolny w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja

Tematem “Czas wolny w czasach zarazy” zamykamy czterotygodniowy projekt fotograficzny. Projekt  “Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” miał zadanie stworzyć swego rodzaju kronikę, dokumentującą życie wadowiczan w tym trudnym czasie jakim jest pandemia. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi fotografiami i zapraszamy do obejrzenia ostatnich wyróżnionych zdjęć.

Autor zdjęcia: Łucja Kucia

To zdjęcie przykuwa uwagę od razu. Jest w nim coś niezwykłego, wygląda jak kadr z filmu. Sytuacja wydaje się być mocno niecodzienna, a napis wyświetlany na planszy tym bardziej sugeruje, że to nie czas na życie, na bycie, na działanie.. to czas uśpienia, schowania, zatrzymania. Sytuacja, której nikt z nas by nie wymyślił w najbardziej śmiałych snach jeszcze rok temu. Nagle cały świat się zatrzymał, został uziemiony w domach, sztuka oglądana jest zza szyby lub ekranu. To nie czas… nie czas na bycie...

Autor zdjęć: Joanna Gracjasz

Autorka tego cyklu zdjęć odwołała się do podstawowej kwestii zamknięcia. Oto wszyscy zmuszeni do pozostania we własnych domach przenieśli tam nie tylko pracę i życie codzienne, ale również każdy wymiar rozrywki. Dzieci pozbawione możliwości kontaktu z innymi, skazane na pozostanie wewnątrz tworzą swój własny świat zewnętrzny zamknięty w ograniczonej przestrzeni czterech ścian. Doświadczamy domowego kina, biwakujemy w salonie i tworzymy las na szybie tęsknie wyglądając przez okna za prawdziwym światem, tym który pozostał za granicą szyby i ogrodzenia.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content