ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Konwersja cyfrowa WCK

To dla nas  skok technologiczny. Grant przyznany w 2021 roku na konwersję cyfrową z Narodowego Centrum Kultury  w wysokości 140 000 złotych pozwolił na zrealizowanie kilku ważnych inwestycji. Mamy już sprzęt do audiodeskrypcji, pętle indukcyjne, nowy ekran w sali kameralnej, monitor interaktywny oraz sprzęt i oprogramowanie do streamingu. 

Przede wszystkim cyfryzacja w WCK to ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, które mają ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych. Instalacja  pętli indukcyjnych w kasie WCK,
w salach wystawienniczych i sali widowiskowej, pomaga w komunikacji z osobami niedosłyszącymi. 

Od  4 marca 2022 r.  kino stało się  bardziej przyjazne osobom niedowidzącym i  niewidomym, dzięki zainstalowanemu sprzętowi do audiodeskrypcji. Pierwszym filmem, który był wyświetlany z tą funkcją była „SONATA”. Drugim ważnym elementem dla osób z dysfunkcjami są pętle indukcyjne umożliwiające korzystanie z oferty osobom z dysfunkcjami słuchu. Posiadamy także pętlę przenośną i dzięki temu możemy „dogłośnić” także wydarzenia organizowane nie tylko w naszych salach.

Epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła liczbę uczestników na zajęciach edukacyjnych i kulturalnych. Teraz jesteśmy znacznie lepiej przygotowani do profesjonalnego nagrywania wydarzeń, ich późniejszego upubliczniania lub ich streamingu.

Zakup projektora, tablicy interaktywnej i nowego ekranu natomiast umożliwia w pełni profesjonalne realizowanie wydarzeń w salach muzeum i domu kultury. 

Grant został przyznany WCK przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego i z Funduszu Europejskiego – Polska Cyfrowa.

Konwersja Cyfrowa 3

Galeria konwersji cyfrowej w WCK

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content