Powrót do aktualności

Ćwierćwiecze „Wadovianów”

Od Nowego Roku można nabyć najnowszy, 26 numer rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Wydawane przez Wadowickie Centrum Kultury pismo jest indeksowane w prestiżowych międzynarodowych bazach naukowych: ERIH_PLUS, CEJSH, Index Copernicus oraz w repozytorium CEEOL. W ministerialnym wykazie czasopism rocznik posiada 40 pkt., będąc jednym z ważniejszych pism regionalistycznych w kraju.

W numerze Czytelnik znajdzie nie tylko artykuły o tematyce historycznej, ale również z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, zwłaszcza związane  postacią Emila Zegadłowicza, bohatera zorganizowanej w kwietniu 2023 r. przez WCK konferencji naukowej.

Czasopismo można poczytać w wersji elektronicznej na stronie wadoviana.eu

Spotkanie „Wokół Wadovian”

9 lutego, godz. 17.00

Sala kameralna WCK

Spotkanie promujące rocznik, który obchodzi 25-lecie swojego istnienia, odbędzie się w piątek 9 lutego 2024 r. w sali kameralnej Domu Kultury. Uświetni je wykład prof. dr. hab. Antoniego Dudka z UKSW w Warszawie zatytułowany „Dylematy historyka dziejów najnowszych”.

Wstęp wolny

Uśmiechnięta twarz profesora na czarnym tle

Prof. dr hab. Antoni Dudek jest historykiem i politologiem, publicystą i komentatorem politycznym, wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do 2014 roku pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2011-2016 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Twórca kanału youtubowego “Dudek o Historii”.

Jego działalność naukowa koncentruje się wokół najnowszych dziejów Polski – historii PRL oraz przemian systemu politycznego po 1989 roku. Do najważniejszych prac w jego bogatym dorobku należą książki: Państwo i Kościół w Polsce 1945–1970 (1995), Utopia nad Wisłą. Historia PeeReLu (2008, wspólnie z prof. Zdzisławem Zblewskim), Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988–1990, (2014) oraz najnowsza publikacja Historia polityczna Polski 1989–2023 (2023).

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content