Wystawę “Cichociemni i ich następcy”, którą nasze muzeum zorganizowało we współpracy z Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych im. ppłk. Adolfa Pilcha w Wiśle, można było oglądać bezpłatnie do 12 listopada. Zaprezentowaliśmy na niej wiele ciekawych eksponatów związanych z historią polskich wojsk specjalnych. Nasza opowieść rozpoczynała się od pamiątek po cichociemnych, którzy należeli do elity Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej. Wśród nich były m.in. czapka i kombinezon cichociemnego oraz przyrząd do sygnalizacji świetlnej. Rozwój wojsk specjalnych przedstawiliśmy w oparciu o pamiątki związane z takimi jednostkami jak: 1. Samodzielna Kompania Komandosów, Kompania Grenadierów, Polski Samodzielny Batalion Specjalny czy Pułk Specjalny Komandosów.
Wśród ciekawych eksponatów znalazły się prototypy mundurów, radiostacje z czasów zimnej wojny, karabinki czy naszywki i oznaki rozpoznawcze. Szczególne miejsce na wystawie poświęcone zostało współcześnie działającym Wojskom Specjalnym, w skład których wchodzą Jednostki Wojskowe: Grom, Nil, Agat, Komandosi, Formoza oraz 7. Eskadra Działań Specjalnych. Na ekspozycji zobaczyć można było oryginalną czapkę gen. Sławomira Petelickiego, twórcy GROM-u oraz mundur galowy gen. bryg. Jerzego Guta, byłego dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych.
Od 24 września do 12 listopada wystawę zwiedziło ponad 1100 osób. Przeprowadziliśmy także 30 dedykowanych lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży z wadowickich i okolicznych szkół.