Powrót do aktualności

Artystyczne podsumowanie roku w WCK!

artystyczne podsumowanie roku kolaż zdjęć

Artystyczne podsumowanie roku w WCK!

Artystyczne Podsumowanie roku w WCK!

Po wielu miesiącach prób i zajęć Wadowickie Centrum Kultury podsumowało efekt artystycznej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie WCK zaprezentowały się zespoły taneczne, teatralne oraz wokalne. Swoje prace na wystawie w holu teatralnym WCK, wyeksponowali również uczestnicy warsztatów plastycznych, ceramicznych, modelarskich oraz Małych Rąk Dzieła.

Miniony tydzień w WCK obfitował w różnorodne, ciekawe oraz żywiołowe wydarzenia! Serce publiczności skradły dwa premierowe spektakle w wykonaniu najmłodszych grup teatralnych: „Piccolo” zaprezentowało spektakl pt. „Pręcik”, a „Sokoliki” swoim autorskim spektaklem pt. „Las zapomnianych słów” wzruszyły nie tylko rodziców! Z kolei ekspozycja prac plastycznych, ceramicznych i rękodzielniczych zachwyciła uczestników zgromadzonych na wernisażu wystawy, prezentującej przepiękne wytwory wyobraźni nie tylko dzieci ale również młodzieży i dorosłych. Natomiast piątkowy wieczór upłynął pod znakiem scenicznych prezentacji wokalnych i tanecznych. Tego dnia wystąpiły wszystkie zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych, na co dzień pracujące pod kierunkiem dwóch instruktorek: Kingi Baran i Żanety Żytko. Swój debiut na wadowickiej scenie miał nowopowstały Zespół Pieśni i Tańca „Wadowice”. Na dużej scenie debiutował również wokalny zespół dorosłych „Pomelo”, który razem z dziecięcym „Kivi” i „Mango” prowadzi Izabela Bąk. Tydzień artystycznych prezentacji zwieńczyła premiera autorskiego spektaklu pt. „JA i AJ” w wykonaniu młodych aktorów z Teatru „Próg”.

Coroczna prezentacja talentów i pasji uczestników zajęć, to nie tylko podsumowanie pracy instruktorów z adeptami sztuk wszelakich ale również świetna okazja do zapoznania się z ofertą zajęć artystycznych i edukacyjnych Wadowickiego Centrum Kultury. WCK zaprasza do grona uczestników zajęć, na które będzie można zapisać się od 21 sierpnia br. poprzez stronę biletyna.pl

 

Spektakl "Pręcik" - Piccolo
Spektakl "Las Zapomnianych Słów" - Sokoliki
Wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych ceramicznych modelarskich oraz Małych Rąk Dzieła
Spektakl "JA i AJ" - Próg
Artystyczne Podsumowanie Roku
Artystyczne Podsumowanie Roku

Po wielu miesiącach prób i zajęć nadszedł czas aby podsumować efekt artystycznej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. W czerwcu na scenie WCK prezentować się będą zespoły taneczne, teatralne oraz wokalne. Swoje prace wyeksponują również uczestnicy warsztatów plastycznych, ceramicznych modelarskich oraz Małych Rąk Dzieła na wystawie prezentowanej w holu teatralnym WCK. Nie zabraknie także naukowych akcentów, bowiem młodzi absolwenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci przystąpią do obron prac licencjackich i magisterskich!

Będzie różnorodnie, ciekawie oraz żywiołowo! Prezentacja talentów i pasji uczestników zajęć to nie tylko podsumowanie pracy instruktorów z adeptami sztuk wszelakich ale również świetna okazja do zapoznania się z ofertą zajęć artystycznych i edukacyjnych Wadowickiego Centrum Kultury. Zapraszamy do uczestniczenia w obronach naukowych, pokazach, premierach i wernisażu! Szczegółowy harmonogram wydarzeń przedstawia się następująco:

  • 3 czerwca (sobota) godz. 15:00

Obrony prac licencjackich i magisterskich studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci

Sala kameralna, wstęp wolny

  • 13 czerwca (wtorek) godz. 18:00

Premiera spektaklu pt. „Pręcik” w wykonaniu teatru „Piccolo”

Sala kameralna, bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK

 

  • 13 czerwca (wtorek) godz. 19:00

Premiera spektaklu pt. „Las zapomnianych słów” w wykonaniu teatru „Sokoliki”

Sala kameralna, bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK

 

  • 15 czerwca (czwartek) godz. 18:00

Wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych, ceramicznych, modelarskich oraz Małych Rąk Dzieła

Hol teatralny WCK, wstęp wolny

 

  • 16 czerwca (piątek) godz. 18:00

Koncert zespołów wokalnych: Kivi, Mango i Pomelo oraz prezentacja zespołów tanecznych: Figiel I, Figiel II, VOLTa, Psikus, A Kuku, Incognito, Klub Tańca Towarzyskiego, Zespół Pieśni i Tańca oraz AleBabki

Sala teatralna, wstęp wolny

 

  • 17 czerwca (sobota) godz. 10:00

Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci

Sala teatralna, wstęp wolny

 

  • 18 czerwca (niedziela) godz. 16:00

Premiera spektaklu pt. „Ja i AJ” w wykonaniu teatru „Próg”

Sala kameralna, bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content