Anna Piórkowska

Anna Piórkowska

ANNA PIÓRKOWSKA

ur. 1988 r.

wykształcenie artystyczne: plastyk amator

uprawia: zdobienie pierników

udział w poprzednich wystawach: po raz pierwszy

Od najmłodszych lat fascynowała mnie plastyka w szczególności rysunek oraz grafika. Uczestniczyłam w wielu kółkach plastycznych. Dokładnie od dwóch i pół roku zajmuję się zdobieniem pierniczków. W tym czasie uczestniczyłam w dwóch konkursach. Pierwszy odbył się we Wrocławiu w 2019 r. gdzie moje prace zdobyły złoto, brąz i srebro w swoich kategoriach. W 2020 r. na Międzynarodowym Konkursie „Expo Sweet” moje prace zdobyły również „złota” w swoich kategoriach.

Mikro świat – praca w całości wykonana jest produktów cukierniczych. Grzyby zostały rzeźbiony w pierniku następnie oblane lukrem królewskim. Elementy takie jak ślimaki, mrówka wykonane są w całości z lukru królewskiego. W pracy zostały użyte również : masa cukrowa, izomalt, mech jadalny , papier jadalny, suszone kwiaty, liquid.

Królowie gospodarstwa – praca w całości wykonana jest z produktów cukierniczych. Zwierzęta zostały wykonane warstwowo z lukru królewskiego następnie malowane barwnikami pudrowymi cukierniczymi. Błysk w oczach zwierząt oraz niektóre elementy pokryte są liquidem spozywczym. Zostały także zastosowane takie produkty jak : rzeźbiona czekolada, suszone kwiaty , izomalt, papier oplatkowy.

Historia Karola Wojtyły – praca wykonana jest na piernikach pokryte lukrem królewskim. Użyta technika to puentylizm, barwnik spożywczy nakładany jest wykałaczkami o różnej grubości.

Jajko – jest formą przestrzenną wykonaną z piernika oblanego lukrem królewskim. Wszystkie zdobienia są wykonane z lukru królewskiego.

Prace zgłoszone do udziału w wystawie:

  • Mikro świat, rzeźbienie, technika wet to wet, nakładanie
    szpachelką lukru 26×21 cm
  • Królowie podwórka, wet to wet, formowanie na mokro,
    rzeźbienie 90x60x56 cm
  • Jajo fabergè, rzeźbienie 16×15 cm
  • Historia Karola Wojtyły, Puentylizm 13×60 cm

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content