ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Akademia tańca

Instruktor

Żaneta Żytko

Jestem pedagogiem, choreografem, teoretykiem tańca i instruktorem tańca nowoczesnego. Od 15 lat związana jestem z tańcem, który po latach przerodził się w pasję do tworzenia choreografii. Pracowałam jako instruktor tańca nowoczesnego w wielu Placówkach, Szkołach Tańca i Domach Kultury, praca ta dała mi bogate doświadczenie. Ukończyłam wiele kursów, warsztatów i szkoleń oraz nieustannie rozwijam się i poszerzam swoje kompetencje w całej Polsce. Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Teorie Tańca. Zdobyłam dyplom choreografa z oceną celującą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Na swoich zajęciach przywiązuję szczególną uwagę do każdego detalu i odpowiedniej techniki, aby młodzi tancerze poza radością czerpaną z tańca mogli bezpiecznie czuć się na zajęciach i charakteryzować się zdrową sylwetką.

Instruktor

Kinga Baran

Jestem zawodową tancerką i instruktorką tańca. Przygodę z tańcem rozpoczęłam w Zespole Pieśni i Tańca w Wadowickim Centrum Kultury, a następnie kontynuowałam w Krakowie, w Sportowym Klubie Tańca Towarzyskiego „Pląs”. Posiadam mistrzowską klasę taneczną „A” w tańcach latynoamerykańskich. Od niedawna pasjonuję się discofoxem, w którym moje osiągnięcia to: tytuł Vice Mistrzyni Polski 2019 oraz udział w finale Mistrzostw Europy 2019.

Dziecięca Akademia Tańca

Grupa Psikus 7 - 8 lat

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Wtorki, godz. 15:00 – 16:00, ul. Krakowska 8

Grupa A Kuku - zamknięta

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Środy, godz. 18:00 – 19:30, sala kameralna WCK

Grupa Moderna 9 - 10 lat

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Poniedziałki, godz. 15:45 – 16:45, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Twój Mały Miłośnik tańca od października na pewno nie będzie się nudził! Akademia Tańca odkryje przed Twoim dzieckiem urok, pozytywne emocje, zabawę i energię jaką niesie ze sobą taniec. Roztańczone zajęcia dla najmłodszych rozbudzą w Twoim dziecku pasję – proponując naukę tańca przez zabawę. Twoje pociecha pozna ruch od korzeni tańca klasycznego po formy tańca nowoczesnego. Dzięki bogatemu programowi zajęć, do którego zaliczamy między innymi: różne style taneczne, stretching, zabawy umuzykalniające i koordynacyjne, czy ulubione akrobacje, treningi nabierają unikatowego charakteru i na pewno spodoba się uczestnikom. Zdobyte umiejętności zostają wplecione w choreografie, która jest głównym celem zajęć i pozwala zaprezentować się na scenie podczas konkursów i festiwali o tematyce tanecznej.

Grupa Figiel 4 - 6 lat

Zajęcia prowadzi Kinga Baran

Termin zajęć

Środy, godz. 17:15 – 18:00, sala kameralna WCK

Szczegóły

Nie ma nic lepszego dla Twojego dziecka jak taneczne pląsy! Pobudzają kreatywność, ćwiczą pamięć, rozwijają motorykę i koordynację, kształtują prawidłową sylwetkę, uczą współdziałania w grupie a przede wszystkim pozwalają aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Twoje dziecko jest wrażliwe muzycznie, rozpiera je energia, naśladuje figury ze znanych programów tanecznych, samo tworzy swoje układy w domu? To chyba dobry powód, by przyszło do nas na spotkania taneczne.

W formie zabaw rytmiczno – ruchowych nauczymy Twoją Pociechę prostych choreografii opartych na ruchach dopasowanych do jej możliwości i umiejętności. Całoroczna nauka zaprezentowana zostanie na końcoworocznym pokazie w czerwcu 2021 roku na scenie Wadowickiego Centrum Kultury.

Młodzieżowa Akademia Tańca

Incognito - grupa zamknięta 13 - 17 lat

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Wtorki, godz. 16:15 – 18:15, ul. Krakowska 8

Grupa Równowaga 11 - 14 lat

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Poniedziałki, godz. 17:00 – 18:30, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Marzysz o spotkaniu z tańcem i chcesz rozwijać swoje zainteresowania? Zapraszamy Cię na zajęcia, podczas których zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Przewodnim stylem, w których specjalizują się obie grupy to taniec współczesny oraz modern jazz. Podczas zajęć nie zabraknie również akrobacji, które w umiejętny sposób zostają wplecione w konkursową choreografię, która jest priorytetem, gdyż pomaga przełamać barierę nieśmiałości i pozwala obcować ze sceną. Taniec jest doskonałym treningiem całego ciała, który wzmacnia poszczególne partie mięśni i dodaje elastyczności, kształtując wszechstronny rozwój.

Akademia tańca - taniec towarzyski 16+ i dorośli

Zajęcia prowadzi Kinga Baran

Termin zajęć

Środy, godz. 20:00 – 21:00, osiem spotkań, sala kameralna

grupa kontynuująca 

Szczegóły

Odkryj z nami tajniki podstawowych tańców, które mogą uratować Cię w wielu życiowych niespodziankach! Walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep; podstawy tańców latynoamerykańskich wśród których znajduje się samba, cha cha, rumba i jive oraz tańców użytkowych typu discofox i rock and roll. W doborowym towarzystwie, dobrze się bawiąc możesz zgłębić zawiłe kroki i figury, które szybko okażą się przyjemnym tańcem. I stopień obejmuje 6 spotkań. Akademia Tańca Towarzyskiego to nie tylko nauka ale przede wszystkim świetna zabawa dla Ciebie i partnera/partnerki oraz okazja do nawiązania nowych znajomości, a także do odkrycia w sobie mistrza parkietu o czym przekonało się już wielu naszych kursantów.

Akademia tańca - taniec latino 20+

Zajęcia prowadzi Kinga Baran

Termin zajęć

Środy, godz. 18:30 – 19:30, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Dobra zabawa, pozytywna energia, nauka i latynoamerykański temperament w jednym miejscu, czyli zajęcia Latino Solo. Jesteś kobietą powyżej 20 roku życia, masz dobrą formę i zapał do intensywnej pracy, nie lubisz się nudzić? Chcesz poczuć się wyjątkowo, kobieco i zmysłowo? Marzysz o tym aby zyskać więcej pewności siebie oraz czerpać prawdziwą radość z tańca, a przy okazji z uśmiechem na twarzy gubić zbędne kilogramy? Jeśli na chociażby jedno z pytań odpowiedziałaś twierdząco to Latino Solo jest właśnie dla Ciebie! Zajęcia Latino Solo mają charakter nauki energicznych i żywiołowych tańców latynoamerykańskich w formie solowej, dlatego przygotuj się na szybkie tempo i intensywne ćwiczenia.

Scena teatralna - Teatr tańca
"re-WIZJA"

Zajęcia prowadzi Żaneta Żytko

Termin zajęć

Czwartki, godz. 16:00 – 18:00, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Nowa przestrzeń artystyczna, która pozwoli Ci się oderwać od rzeczywistości i całkowicie “zapomnieć się” w świecie tańca wzbogaconego oryginalną muzyką. Jeśli kochasz tańczyć i chcesz realizować swoje zamiłowania zarówno teatralne, taneczne i muzyczne to Teatr Tańca jest idealną propozycją dla Ciebie. Spotkania w Teatrze „re – wizja” uczą świadomości ruchu, ale także pozwalają wydobyć pożądane emocje i uwrażliwia Cię na taniec, który jest najpiękniejszą ze sztuk. Opisany ruch i emocje zostają przenoszone na scenę w formie spektaklu. Zajęcia charakteryzują się luźną atmosferą, która jest otwarta na kreowanie własnych wizji tańca.

Aktualności

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content