Powrót do aktualności

Ferie 2023

FERIE 2023

II Wadowickie Kremówkogranie

28 – 29.01.2023 r., godz. 11:00 i 9:30, liczba uczestników ograniczona – max. 76 osób

Zapraszamy na drugi turniej scrabble w Wadowickim Centrum Kultury. Turniej realizowany jest we współorganizacji z Polską Federacją Scrabble i wpisany jest w kalendarz turniejów rankingowych. To nie tylko gra o przepyszną wadowicką kremówkę, ale także o nagrody rzeczowe i finansowe. Szczegóły i zapisy na wydarzenie przez stronę www.pfs.org.pl

Zapraszamy amatorów, debiutantów i oczywiście profesjonalistów!

Harmonogram turnieju:

Sobota, 28 stycznia (7 rund)
11:00 — zapisy uczestników / potwierdzanie obecności
12:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier
Niedziela, 29 stycznia (5 rund)
9:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
14:30 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju

Czekoladowy zawrót głowy – wycieczka do Cukierni Wadowice w Kleczy

30.01.2023, godz. 8:30 dla dzieci z klas I – III, godz. 11:30 dla dzieci z klas IV – VIII (w obu grupach może być maksymalnie 12 osób)

Zapraszamy na wycieczkę do Cukierni Wadowice w Kleczy, gdzie czekać będą na nas czekoladowe warsztaty, podczas których poznamy różne sposoby pracy z czekoladą oraz wykonamy własne czekoladowe pralinki.

Cena: 25 zł

.

Karnawałowy bal dla maluchów z rodzicami

31.01.2023, godz. 17:00 – 19:00

Bal karnawałowy dla miłośników tańca, kosmicznych wygibasów i niezwykłych animacji. Zapraszamy Maluchy razem z rodzicami/opiekunami do wspólnej tanecznej zabawy.

Cena: 10 zł/dziecko, 20 zł/opiekun

Kraina uśmiechu

Feryjne poranki w Kinie

film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

BELLA I SEBASTIAN. NOWE POKOLENIE

1 lutego, godz. 11:00

Przygodowy, familijny, prod. Francja, reż. Pierre Core, czas 101 min., od 7 l.

Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

Bilety: 10 zł.

Feryjne poranki w Kinie

feryjne poranki w kinie
film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

NEL I TAJEMNICA KUROKOTA

2 lutego, godz. 11:00

Animacja, przygodowy, prod. Francja, reż. Julien Fournet, czas 89 min., od 6 l.

Nel i trzy łasice o imionach Drapcio, Pyśka i Łasuch to największe rozrabiaki w Mgiełkogrodzie, które mają wyjątkowy talent do znajdowania się w złym miejscu o niewłaściwym czasie. Pod nieuwagę straży dworskiej, ekipa trafia na przyjęcie, w czasie którego Nel przebiera się za księżniczkę. Poznając tajemnicze kąty zamku niepożądani goście przypadkiem podglądają bezwzględnego dziedzica Tristana, gdy ten za pomocą magicznego eliksiru zamienia przyszłego króla w… kurokota – pół kurczaka, pół kota. Od tej chwili losy Mgiełkogrodu zależą od Nel i jej gangu, z którym musi ocalić księcia Rolanda i powstrzymać przebiegłego Tristana. Podczas pełnej przygód misji, która będzie wymagała odwagi, sprytu i grupy najlepszych przyjaciół, Nel odkryje, że szlachetność w sercu nosi każdy z nas!

Bilety: 10 zł.

 

Motanki, słowiańskie lalki dobrych życzeń – warsztaty w Muzeum Miejskim

03.02.2023, godz. 10:00 (maksymalnie 20 dzieci)

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w warsztatach podczas których będziemy wykonywać motanki, czyli słowiańskie lalki dobrych życzeń. Lalki będziemy wykonywać ze skrawków materiału, tasiemek, koronek… . Lalkę można zrobić dla siebie lub z intencją dla innej osoby (np.: Ziarnuszka zapewniała dostatek, Zdrowuszka chroniła przed chorobami, a Zadanica- spełniała najskrytsze marzenia). Czas trwania warsztatów ok. 1,5 godziny.

Cena: 15 zł

Wadowicki swapping – wymiana wszelaka

04.02.2023, godz. 14:00 – 18:00

Przed nami wielka gratka dla wielbicieli rzeczy z drugiej ręki. Zapraszamy 4 lutego do sali kameralnej naszego domu kultury na wadowicki swapping, czyli wielką wymianę ubrań, książek i dodatków. Na organizowaną przez nas wymianę można przynieść rzeczy których już się nie potrzebuje i zabrać to, co się podoba.

Rzeczy na wymianę należy przynosić w godzinach 14:00 – 15:00, zaś sama wymiana odbywać się będzie w godzinach 15:00 – 18:00.

Reasumując, jeśli:

  • Lubisz mieć w szafie zawsze coś nowego.
  • Nie lubisz wydawać pieniędzy na drogie ciuchy, książki i przedmioty a jednocześnie cenisz ich jakość.
  • Chcesz by Twoje ubrania i przedmioty, których już nie używasz sprawiły komuś radość.
  • Chcesz chronić środowisko.
  • Chcesz pomóc osobom potrzebującym.
  • Chcesz pozbyć się z domu tego co tylko zbiera kurze (ale jest w dobrym stanie), to nasz swapping jest właśnie dla Ciebie!

 
Kącik dla dzieci podczas Wadowickiego Swappingu.
Podczas wadowickiej wymiany wszelakiej, będzie działał kącik dla dzieci. Będą zwierzątka z balonów, gry i zabawy oraz malowanie twarzy.
 
 
A wszystko to zapewnią nasi wspaniali wolontariusze.

Wszelkie niezbędne informacje i szczegóły naszej wymiany znajdują się w regulaminie, dlatego jeśli planujesz wziąć w niej udział koniecznie go przeczytaj.

Rejestracja na wymianę odbywać się będzie poprzez formularz Google, który będzie aktywny od 16 stycznia do 3 lutego.

Rodzinne Niedziele z Kulturą

05.02.2023, godz. 15:00 i 17:00

Nowa odsłona cyklu spotkań Filharmonii Krakowskiej pod tytułem „Bajki Muzyką Pisane” zawita do Wadowic. Tym razem bajki dla dzieci, ale też ich opiekunów, będzie opowiadał wielki miłośnik muzyki – Profesor Bakcyl. W towarzystwie tego sympatycznego pana będziemy łapać muzycznego bakcyla, poznając najbardziej lubiane instrumenty muzyczne. W WCK zobaczymy spektakl „Słoń trębacz jakich mało” i poznamy tajniki trąbki.
Obok Profesora Bakcyla, w wypełnionych muzyką i zabawą spektaklach, wystąpią artyści Filharmonii Krakowskiej – wszystko w specjalnie zaprojektowanych bajkowych scenografiach. W scenariuszach znajdą miejsce również fragmenty o charakterze interaktywnym, kiedy to najmłodsza publiczność będzie miała wpływ na losy bohaterów, tym samym będzie zapraszana do współdziałania czy pomocy, a także do wspólnego wykonania piosenek.
Wykonawcami spektakli będą muzycy, aktorzy, tancerze, artyści sztuk wizualnych, a muzykę skomponują krakowscy kompozytorzy: Paweł Moszumański, Paweł Siek, Marek Pawełek, Stanisław Rzepiela. Autorem scenariuszy jest Dariusz Stańczuk.
Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 5-13 lat oraz ich opiekunów.
Spektakle z cyklu „Bajki muzyką pisane – Muzyczny Świat Profesora Bakcyla” stanowią kontynuację przyjętego entuzjastycznie cyklu o tym samym tytule w sezonie artystycznym 21/22.
Czas każdego spektaklu to ok. 60 minut.

Bilety: 10 zł/dzieci w wieku szkolnym, 20 zł/dorośli

.

Wystawa pająków i skorpionów

31.01 – 05.02.2023, godz. 10:00 – 18:00

Spędź z nami ferie na Wystawie Pająków!
Marzysz by wziąć ptasznika do ręki, teraz masz okazję 🕷️!
🌴 Najbardziej egzotyczna wystawa w Polsce zaprasza do Wadowickiego Centrum Kultury na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów.
Ekspozycja odbędzie w Wadowickim Centrum Kultury
ul. Teatralna 1, Wadowice
w dniach 31.01 do 5.02,
codziennie 🕛 10.00 -18.00
Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? 🤔 Okazuje się, że nie! Przekonaj się sam!
O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce ✋i zrobić niepowtarzalne zdjęcie z tym sympatycznym zwierzątkiem 📷.
Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony.
Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.
🙋‍♂ Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.
🕙 O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona🦂.
📸 Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.
💷 Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (Płatność kartą lub gotówką).
Cennik biletów:
✔ normalny: 19 zł
✔ ulgowy: 16 zł
✔ wycieczki szkolne: 12 zł
✔ rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
📞Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: telefony: 786 801 726 lub 690 548 507 oraz mailowo kontakt@wystawapajakow.pl
👍 Organizator wystawy jako doświadczony i wieloletni hodowca, działający zgodnie z procedurami, jak i dobrymi zwyczajami dołożył wszelkich starań, by zapewnić zwierzętom warunki życiowe zbliżone do naturalnych. Stale obecni na wystawie hodowcy dbają o komfort zwierząt oraz o bezpieczeństwo zwiedzających.

 

Kolorowe breloczki, czyli malujemy kropkami

06.02.2023, godz. 10:00 (maksymalnie 20 dzieci)

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat na warsztaty podczas których będziemy wykonywać, pod okiem doświadczonej instruktorki Anity Pajor, kolorowe breloczki. Czas trwania warsztatów ok. 1,5 godziny.

Cena: 20 zł

Kosmiczna dyskoteka dla klas I – III

07.02.2023, godz. 17:00 – 19:00

Zapraszamy dzieci na taneczną zabawę karnawałową. Wspólnie przeniesiemy się w kosmiczną przestrzeń, gdzie będziemy tańczyć, bawić się i szaleć. Mile widziane kosmiczne stroje!

Cena: 10 zł

Feryjne poranki w Kinie

film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

UWOLNIĆ POLY

8 lutego, godz. 11:00

Familijny, prod. Francja, Belgia, reż. Nicolas Vanier, czas 102 min., od 7 l.

Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Bilety: 10 zł.

Plakat Filmowy

Feryjne poranki w Kinie

feryjne poranki w kinie
film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

KIERUNEK KSIĘŻYC

9 lutego, godz. 11:00

Animacja, przygodowy, familijny, prod. Niemcy, Austria, reż. Ali Samadi Ahadi, czas 85 min., od 4 l.

Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że jego siostra Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc! Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

Bilety: 10 zł.

 

.

Wszystkie zwierzęta ważne są – wycieczka do Orawskiego Rancza w Rabie Wyżnej

10.02.2023, godz. 8:15 (maksymalnie 25 osób)

Zapraszamy do zagrody edukacyjnej Orawskie Ranczo mieszczącej się w maleńkiej wiosce Harkabuz niedaleko Raby Wyżnej. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu porozmawiamy o zwierzętach i ptakach, które zimę spędzają wśród nas, będziemy przygotowywać zwierzęce przysmaki, udamy się na spacer do lasu gdzie będziemy m.in. szukać zwierzęcych tropów i uzupełnimy paśnik. Na koniec udamy się do prawdziwego indiańskiego tipi, w którym nie tylko się ogrzejemy, ale także zjemy ciepły posiłek. Powrót do Wadowic ok. godz. 16:30.

Cena: 110 zł

House all night long!

11.02.2023
godzina 20.00
Wejście 20 PLN
18+
Ilość miejsc ograniczona!

Na zakończenie ferii zimowych zapraszamy na House Music All Night Long- gdzie poczujemy klimat klubu nocnego.

Trójka DJ`i zaserwują nam najlepszą muzykę house. A w przerwach spotkamy się strefie chillout`u gdzie barmani zaserwują drinka.

Na scenie trójka DJ`i. Set, Skrzydlaq oraz zimo. Dwaj pierwsi związani są ze śląska scena klubowa. Set – rezydent kultowego nieistniejącego już klubu INQubator obecnie związany z SiXa oraz asid. Jego pełne energii sety w których nie boi się mieszać styli. Ma za sobą setki zagranych imprez. Zdobyte doświadczenie gwarantuje świetną zabawę.

Dj zimo – swoje pierwsze kroki za deckami, stawiał w niderlandzkich klubach, gdzie szlifował swoje umiejętności, jako rezydent haskiego Magistratu, ponadto związany z scena techno w Amsterdamie, którą wielokrotnie gościł.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży oraz w dniu imprezy.

 

Bilet: 20 zł

Plakat na house party

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content