Powrót do aktualności

20 lat magii filmowej! Świętuj z nami jubileusz Kina Centrum!

Zapraszamy na wyjątkowe świętowanie urodzin naszego kina! Dla miłośników „dużego ekranu” przygotowaliśmy seanse filmowe pełne emocji, nostalgii i magii filmowej. W programie znajdą się lubiane horrory, nietuzinkowe komedie, bajki i warsztaty dla dzieci oraz uroczysta Gala Jubileuszowa.

Czy pamiętacie swoje pierwsze kroki w naszym kinie? Przeżyliście w wadowickim kinie chwile wzruszenia, śmiechu i napięcia? Przez ostatnie 20 lat odwiedziło nas 647 147 widzów, pokazaliśmy 2 475 tytułów na 13 560 seansach, byliśmy z Wami na filmowych podróżach, zapewniając wyjątkowe doznania w magicznej atmosferze kina. Zapraszamy na wspólne świętowanie jubileuszu kina, podczas którego przeniesiemy się w podróż przez różne gatunki filmowe. Będzie groźnie, poruszająco, satyrycznie, śmiesznie i wzruszająco.

Świętowanie urodzin rozpocznie się 22 września o godz. 19:00 kameralnym koncertem jazzowym „DUO – Dębski/Ścierańki”. Tych dwóch muzyków to ikony polskiej sceny jazzowej: Krzesimir Dębski – skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, kompozytor między innymi muzyki filmowej do filmów „Ogniem i mieczem” czy „Kingsajz”. Z kolei Krzysztof Ścierański, od ponad trzydziestu lat uznawany jest przez miesięcznik Jazz Forum za najlepszego polskiego basistę. Koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości.

Kolejnym wydarzeniem w ramach urodzin Kina Centrum będzie lubiana Noc Horrorów. Dwa seanse: „Pajęczyna” i „Demeter: przebudzenie zła” zostaną wyświetlone 22 września od godz. 21:30. Podczas Nocy Horrorów odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie, który organizuje wolontariat WCK, którzy również zadbają o specjalny wystrój.

Następnego dnia – 23 września od godz. 20:30 zapraszamy na wieczór z komedią, najlepszą, bo czeską! Czas umili dorosłym widzom degustacja „chmielowych trunków”, zorganizowana przez Galicjankę.

Niedziela 24 września skierowana będzie do młodszej publiczności. Dzieci obejrzą bajkę „Titina” o godz. 10:30, a przed seansem będą czekać na milusińskich zabawy, animacje i dużo niespodzianek! Po bajce zapraszamy młodzież na godz. 13:00, na film „Lato, kiedy nauczyłam się latać”, poprzedzony oczywiście interesującymi niespodziankami, a także spotkaniem i rozmową na temat tego „Czy trudno być nastolatkiem?”.  Dla młodszej widowni w wieku 9 – 13 lat przewidzieliśmy także warsztaty pt. Wirtualna rzeczywistość – w teorii i praktyce.Godzina 15:00. To jeszcze nie koniec…o godz. 16:00, również 24 września, publiczność obejrzy najnowszy koncert Andre Rieu „Miłość mieszka pośród nas”.

Najważniejszym wydarzeniem, a zarazem wieńczącym obchody 20-lecia Kina Centrum będzie uroczysta urodzinowa gala 26 września, połączona z przedpremierowym pokazem filmu „Święto ognia” z udziałem odtwórczyń głównych ról – Pauliny Pytlak i Joanny Drabik oraz Katarzyny Herman. To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi – Marta Bizoń. A skoro to urodziny to nie może zabraknąć dla wszystkich gości urodzinowego tortu!

W trakcie naszego jubileuszu nie zabraknie również wyjątkowych atrakcji. Przygotowaliśmy konkursy, nagrody i niespodzianki dla naszych wiernych widzów. Będzie można spotkać się z innymi miłośnikami kina, dzielić wspomnieniami i rozmawiać o swoich ulubionych filmach.

To nie tylko jubileusz kina, ale także święto naszych widzów, którzy przez lata byli z nami i wspierali naszą pasję do filmu. Dziękujemy za każdy moment, który razem przeżyliśmy i za to, że byliście częścią naszej historii. Dołączcie do nas, aby świętować 20 – lecie Kina Centrum!

Świętuj z nami i ciesz się filmową podróżą, która zostanie na długo w Twojej pamięci!

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content