ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

Najbliższe "środAwiska 19:00":

film z polskimi napisami

ŚMIERĆ LUDWIKA XIV

śmierć ludwika
31 maja, godz. 19:00

biograficzny, dramat, prod. Francja, Portugalia, scen. i reż. Albert Serra, wyk. Jean-Pierre Leaud, Patrick d’Assumacao, Marc Susini, czas 105 min. od 15 l.

Podczas powrotu z wyprawy łowieckiej króla Ludwika XIV przeszywa ostry ból nogi. Otoczony wiernymi poddanymi rozpoczyna ostatnią ziemską podróż.

„Och, umieram, to ostatnia rzecz, jaką zdążę zrobić w życiu” – powiedział podobno na łożu śmierci Groucho Marx. Słowa te mogłyby stanowić także najkrótszą recenzję „Śmierci Ludwika XIV”. Przez niemal dwie godziny kataloński reżyser (Albert Serra) każe nam przypatrywać się agonii słynnego władcy. Na szczęście strategia reżysera opiera się jednak na czymś więcej niż na, doprowadzonym do skrajności, naturalizmie. Mimo swej pozornej monotonii, „Śmierć Ludwika…” jest w stanie zaskoczyć widza niemal na każdym kroku. Bodaj największą niespodziankę stanowi obecność w filmie sporego ładunku komizmu.

bilety: 8 zł.