ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

Najbliższe "środAwiska 19:00":

film z polskimi napisami
HONOROWY OBYWATEL
1
lutego, godz. 19:15
honorowy obywatel

komedia, prod. Argentyna, Hiszpania, reż. Gaston Duprat, Mariano Cohn, wyk. Oscar Martinez, Dady Brieva, Andrea Frigerio, Belen Chavanne, Nora Navas, czas 120 min. od 15 l.
Laureat Nagrody Nobla wraca do rodzinnego miasta w Argentynie, które stało się inspiracją jego powieści. Wizyta tylko z pozoru umożliwia pogodzenie się z przyjaciółmi z przeszłości, czy triumfalny powrót do miejsca urodzenia. Mantovani musi zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują siebie na kartach jego powieści. Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne nieporozumienia. Wkrótce jednak atmosfera zagęści się a różnice między kosmopolitycznym literatem a małomiasteczkową społecznością okażą się niemożliwe do pogodzenia.
„Honorowy obywatel” jest argentyńskim kandydatem do Oscara.
bilety: 8 zł.

LAS, 4 RANO
8
lutego, godz. 19:00
las
dramat, prod. Polska, scen. i reż. Jan Jakub Kolski, wyk. Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi, Michał Kowalski, czas 97 min. od 15 l.
Las, 4 rano" to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia - ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na powrót. Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny - zarośnięty, brudny, w łachmanach - zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go aby po raz kolejny zmienił swoje życie.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
TONI ERDMANN
15
lutego, godz. 19:00
toni
dramat, prod. Niemcy, Austria, scen. i reż. Maren Ade, wyk. Hans Low, Manuela Ciucur, Irene Rindje, Niels Borman, czas 162 min. od 15 l.
Rozwiedziony, emerytowany nauczyciel gry na pianinie, Winfred, uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines, pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji, lubi mieć wszystko pod kontrolą. Przez lata ich relacje nie układały się dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni w odwiedziny, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać, niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. To przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
UKRYTE PIĘKNO
22
lutego, godz. 19:00
ukryte piękno
dramat, prod. USA, reż. David Frankel, wyk. Kate Winslet, Will Smith, Keira Knightley, czas 97 min. od 15 l.
Osobista tragedia sprawia, że pewien nowojorski specjalista od reklamy popada w głęboką depresję. Jego znajomi opracowują niekonwencjonalny plan, by wyleczyć go z choroby.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
MILCZENIE
1
marca, godz. 19:00
milczenie

dramat historyczny, prod. Japonia, Meksyk, Usa, Włochy, Tajwan, scen. i reż. Martin Scorsese, wyk. Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, czas 161 min. od 15 l.
XVII wiek. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże.
bilety: 8 zł.