ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

UWAGA - w lipcu i w sierpniu 2017, pokazy "środAwiskowe" będą o godz. 20:00

Najbliższe "środAwiska 19:00":


GWIAZDY
gwiazdy

14 czerwca, godz. 19:00

dramat, prod. Polska, reż. Jan Kidawa-Błoński, wyk. Mateusz Kościukiewicz, Magdalena Cielecka, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak, Aleksandra Gintrowska, czas 96 min. od 15 l.

Jan Banaś dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem... oddany kumpel Ginter. Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena. Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
KRÓLOWA HISZPANII
królowa hiszpanii

21 czerwca, godz. 19:00

komedia, dramat, prod. Hiszpania, scen. i reż. Fernando Trueba, wyk. Penelope Cruz, Antonio Resines, Neus Asensi, Ana Belen, Javier Camara, czas 128 min. od 15 l.

Hollywoodzka gwiazda przyjeżdża do Hiszpanii, by zagrać w wielkiej produkcji „Królowa Hiszpanii”. Znane nazwiska, bajeczne plenery i setki statystów. Wszystko zdaje się wyglądać idealnie ale… statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, technicy romansować, reżyser przysypia, a zastępujący go członek ekipy zostaje aresztowany…
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
SONG TO SONG
song to song

28 czerwca, godz. 19:00

romans, muzyczny, scen. i reż. Terrence Malick, wyk. Ryan Gosling, Michael Fassbender, Natalie Portman, Rooney Mara, czas 129 min. od 15 l.

Współczesny romans rozgrywający się w fascynującym świecie muzycznej bohemy. BV i Faye są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie zaistnienia w show biznesie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook, intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza.

bilety: 8 zł.