ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

Najbliższe "środAwiska 19:00":

film z polskimi napisami
WITAJCIE W NORWEGII!
15
marca, godz. 19:00
witajcie w norwegii
komedia, dramat, prod. Norwegia, scen. i reż. Rune Denstad Langlo, wyk. Anders Baasmo Christiansen, Olivier Mukuta, Slimane Dazi, Henriette Steenstrup, czas 90 min. od 15 l.
Błyskotliwa i nieprzewidywalna czarna komedia, która przełamuje społeczne tabu. Primus - właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce, by ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie, postanawia przekształcić swój kurort w obóz dla uchodźców. Pięćdziesięciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami
TO TYLKO KONIEC ŚWIATA
22
marca, godz. 19:00
to tylko koniec
dramat, prod. Francja, Kanada, scen. i reż. Xavier Dolan, wyk. Gaspard Ulliel, Vincent Cassel, Marion Cotillard, Lea Seydoux, czas 97 min. od 15 l.
Chory, 34 letni pisarz Louis, po dwunastoletniej nieobecności powraca do rodzinnego domu, opuszczonego po śmierci ojca. Zamierza ogłosić swojej matce i rodzeństwu, że wkrótce umrze. Na przeszkodzie stanie mu jednak niezwykle skomplikowana przeszłość.
bilety: 8 zł.film z polskimi napisami
Najlepszy film festiwalu Millenium Docs Against Gravity Film Festival.
SZWEDZKA TEORIA MIŁOŚCI
29
marca, godz. 19:00
szwedzka teoria

dokumentalny, prod. Szwecja, scen. i reż. Erik Gandini, wyk. Zygmunt Bauman, Erik Erichsen, czas 76 min. od 15 l.
Dziś aż jeden na czterech Szwedów umiera samotnie, a zdarza się, że ciała samotnie zmarłych znajdowane są dwa lata po ich śmierci. Szwedki są największą grupą wśród klientek banku nasienia. Pragną potomstwa, ale nie są w stanie zbudować trwałej relacji z partnerem, bo wymaga ona kompromisów i wyrzeczeń. Film jest brawurowo zrealizowanym kalejdoskopem tego bliskiego a zarazem bardzo egzotycznego z polskiej perspektywy kraju.
bilety: 8 zł.film z polskimi napisami
szalone love story

AMERICAN HONEY
5
kwietnia, godz. 19:00
american

dramat, komedia, prod, USA, scen. i reż. Andrea Arnold, wyk. Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough, McCaul Lombardi, Arielle Holmes, czas 158 min. od 15 l.
18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów
bilety: 8 zł.