Pierwsze spotkanie WSG

Pierwsze spotkanie WSG

Wadowicka Szkoła Genealogów

Pierwsze warsztaty (30.05) w ramach  Wadowickiej Szkoły Genealogów poprowadzili dr Tomasz Graff i Marcin Witkowski. Uczestnicy zapoznani zostali z podstawami genealogii i metodami poszukiwań materiałów niezbędnych do budowy drzew genealogicznych w archiwach kościelnych. Dowiedzieli się również o zasobie archiwalnym wadowickiej parafii pw. Ofiarowania NMP.

Dzięki uprzejmości ks. proboszcza, prałata Stanisława Jaśkowca uczniowie naszej Szkoły mogli zobaczyć wybrane księgi parafialne i dowiedzieć się jakie informacje zawierają.

Drugie warsztaty (6.06) w ramach Wadowickiej Szkoły Genealogów poprowadził pan Adam Leśniak. Celem spotkania było przekazanie uczestnikom podstawowych informacji na temat baz danych. Poznawali oni również metody poszukiwań materiałów niezbędnych do budowy drzew genealogicznych w internetowych bazach danych. Uczestnicy warsztatów rozpoczęli od odszukania bliskich w omawianych bazach. Otrzymali praktyczne wskazówki pozwalające na rozpoczęcie poszukiwań i dowiedzieli się, jakie podstawowe bazy danych dostępne są w internecie.

W środę (14.06) wadowiccy adepci genealogii odwiedzili klasztor oo. Karmelitów na Piasku w Krakowie i spotkali się z dr. Szymonem Sułeckim, archiwistą, bibliotekarzem zbiorów specjalnych i opiekunem tamtejszego muzeum. Zajęcia składały się z kilku części. Uczestnicy projektu nie tylko odwiedzili bibliotekę klasztorną i zapoznali się ze zgromadzonymi w klasztorze archiwaliami ale mieli także okazję zwiedzić krużganki i wnętrza klasztorne.

Kolejne zajęcia  zaplanowane zostały na 26 czerwca 2017

Galeria zdjęć z warsztatów

Spotkanie WSG (14 czerwca) Spotkanie WSG (14 czerwca)

Spotkanie WSG Spotkanie WSG (14 czerwca)

Spotkanie Spotkanie

spotkanie Spotkanie