Wojciech Pszoniak w spektaklu "Belfer"

Pszoniak
Nazwa wydarzenia: Wojciech Pszoniak w spektaklu "Belfer"
Dzień: 21.05.2017
Koniec: 21.05.2017

Kup bilet:

Opis wydarzenia

Wojciech Pszoniak w spektaklu pt. „BELFER” - spektakl gościnny 44. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”.

21 maja (niedziela) 2017 r. godz. 19:00, sala teatralna WCK


Zapraszamy na monodram pt. „Belfer” w mistrzowskim wykonaniu Wojciech Pszoniaka, który uświetni 44. Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja”. Spektakl w wykonaniu wybitnego aktorato jeden z tych obrazów, które chłonie się całym ciałem. To dzieło, które zostawia ogromny ślad i pulsuje w głowie podrzucając myśli i refleksje. Ten spektakl prowokuje do zastanowienia, wywołuje ogrom emocji i przeraża dosłownością.

Sztuka Belfer autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu… Tytułowy „Belfer” musi znosić nie tylko brak zainteresowania swoich uczniów, co wydaje się niejako naturalne, ale i świadome prowokacje młodzieży. W chwili, gdy udało mu się doprowadzić do pewnej równowagi między klasą i wykładowcą, dochodzi do katastrofy. Były profesor literatury pasjonujący się teatrem został skazany na wieczną spowiedź: musi publicznie opowiadać swoją historię. Oto oś fabularna monodramu „Belfer” – dramatu zarazem wzruszającego i okrutnego, śmiesznego i przerażającego. Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 roku.

Bilety na spektakl w cenach 60 zł (przedsprzedaż) oraz 80 zł (w dniu spektaklu) są do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum” oraz poprzez stronę www.wck.wadowice.pl